Polska Szkoła im. sw. Maksymiliana Marii Kolbe
515 Marcy Avenue
Riverhead, NY 11901

Adres korespondencyjny:
818 Pulaski Street, Riverhead, NY 11901,

http://www.polskaszkolariverhead.com

Kontakt: Dyr. Feliksa Sawicka
Tel: 631-727-0240, fax: 631-369-8306
Z-ca dyr: Jagoda Dziadula, e-mail: jdziadula@optonline.net

Zajęcia: sobota 10:00-14:00.
Wiek: dzieci od lat 3 do 19, przedszkole, klasy od 0 do VIII oraz klasy licealne IX-XI.
Program: nauka jez. polskiego, historii i geografii Polski, muzyki.

Szkoła istnieje od 1972 r. Mieści się w budynku parafialnym przy kościele św. Izydora. Uczęszcza do niej 140 uczniów, zatrudnionych jest 15 nauczycieli. Rok szkolny rozpoczyna się w pierwszą sobotę września, a kończy się w trzecią sobotę czerwca (wliczając w tym ferie). Zajęcia pozalekcyjne: sportowe, matematyczne, artystyczne oraz gier planszowych.
Szkoła organizuje konkursy historyczne i czytelnicze, prowadzi bezpłatne kółko taneczne. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godziny 14:00 do 15:00. Placowka posiada biblioteke z ksiazkami dla dzieci, mlodziezy i doroslych.

Poprzedni artykułPolska Sobotnia Szkoła im. M. Konopnickiej – Yonkers
Następny artykułSzkoła przy parafialna przy St. Hyacinth Church – Glen Head

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj