Polska Szkoła im. Heleny Modrzejewskiej
3999 Rose Drive
Yorba Linda, CA 92886-1629

www.polishcenter.org/polska_szkola.htm

Tel/fax: (909) 3538352

Szkola Polska w Yorba Linda obecnie liczy 93 uczniów z 60 rodzin. Zajecia odbywaja sie w klasach od zerowki do klasy siodmej, a takze dla dzieci w wieku przedszkolnym. W zwiazku z duzym zainteresowaniem uczniow i rodzicow w roku szkolnym 2001/2002 najprawdopodobniej otworzona zostanie klasa osma.

Siedmiu nauczycieli prowadzi lekcje z jezyka polskiego, historii i geografii Polski. Poza tym prowadzone sa lekcje religii przez siostre katechetke w klasach od pierwszej do siodmej i przez wychowawczynie w zerowce i przedszkolu.

Rok szkolny trwa od pazdziernika do polowy czerwca. Lekcje odbywaja sie w 32 soboty „szkolne” od godziny 10-ej rano do 2-ej po poludniu, w tym jedna godzina przeznaczona jest na religie. Ponadto w niektore soboty – zamiast lekcji – Szkola organizuje specjane imprezy okolicznosciowe zwiazane z obchodzonymi swietami, na przyklad slynna kolacja wigilijna w polowie grudnia.

Szkola ma wypozyczalnie polskich filmow video i posiada mnostwo polskich ksiazek, ktore stanowia podstawe organizowanej obecnie bibioteki.

Poprzedni artykułPolska Szkoła im. Wisławy Szymborskiej – Buckeye, AZ
Następny artykułPolska Szkoła im. św. Józefa – Denver, CO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj