Przedstawiamy kolejny odcinek nowego cyklu na temat wyróżnionych rodziców w konkursie Polonijny Rodzic na 6 w 2022 roku, organizowanym przez Polską Szkołę w Portland, OR, Kongres Oświaty Polonijnej i Forum Nauczycieli Polonijnych Zachodniego Wybrzeża. To już piąta edycja konkursu, którego celem jest docenienie roli rodzica w rozwoju szkoły polonijnej oraz podkreślenie jak istotnym i ważnym jest jego zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

Dziś prezentujemy kolejnego rodzica – Agnieszkę Morawiec ze Szkoły im. Stanisława Moniuszki w Nowym Jorku.

xxx

Przewodniczącą komitetu rodzicielskiego szkoły została 12 lat temu. „Tak szybko nie rezygnuję i jestem długodystansowcem” – mówi o sobie pani Agnieszka. Chociaż nasza szkoła jest mała, bo liczy 26 uczniów, to stworzyliśmy silną rodzinę i razem obchodzimy polskie święta”.

„Aga jak zajdzie potrzeba to stanie na rzęsach, by załatwić sprawę dla szkoły” – twierdzi dyrektor Monika Wróblewski.

Pani Agnieszka ma pasję nie tylko do działania jako wolontariusz w szkole, ale także w życiu rodzinnym.

Jej synowie 18-letni Patrick i 10-letni Eric, a także mąż Przemysław są wielkimi fanami zespołu piłkarskiego FC Barcelona. Wspólnie oglądają ich mecze w telewizji, a nawet wybierają się na mecz swojego faworyta z New York Redbulls w Newark pod koniec miesiąca. W kwietniu polecieli na mecz do Barcelony. „Kupiłam piłkę podpisaną przez Błaszczykowskiego za $1200 na aukcji w szkole. Piłka leży na półce w pokoju chłopaków i ich cieszy, a pieniądze zasilą budżet szkoły” – mówi wyróżniona mama.

Pani Agnieszka przyjechała z okolic Tarnowa do USA w 2000 roku. Dołączyła do trojga rodzeństa. W USA mieszka też ich mama. Stanowią silną rodzinę. 

„Ta Ameryka to była bardzo dobra decyzja” – dodaje. – „Mieszkamy na Rockaway Beach, dosłownie dwa kroki od Atlantyku. Żyjemy jak w wakacyjnym kurorcie. Lubię plażę, spacery na molo. Jeżdżę na rowerze. Podróżujemy całą rodziną do krajów karaibskich. Na co dzień pracuję ze seniorami.  Korzystam z życia i jestem zadowolona” – opowiada.

Recepta na szczęśliwe życie według pani Agnieszki?

„Brać życie takim jakie jest. Cieszyć się z tego co się ma!”

Gratulujemy wyróżnienia!

.

Danuta Świątek

Zdjęcia: archiwum rodzinne

Konkurs jest finansowany z funduszy Kancelarii Premiera Rady Ministrów RP.

.

O innych wyróżnionych pisaliśmy:

Kangury na śniegu | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Czekam na meteoryt!” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Zawsze jestem wesołkiem!” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Życie wywrócone do góry nogami | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Polonijny Rodzic na 6: Ewa Guściora – „Piękne, bo polskie” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Poprzedni artykułJak zadbać o polską edukację dziecka za granicą i dlaczego jest to takie ważne?
Następny artykułNie lubię poniedziałku
Danuta Świątek
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj