Z wielką radością przyjęliśmy ogłoszenie wyników III edycji konkursu Polonijny Rodzic na 6! organizowanego przez Komisję Kulturalno – Oświatową „Szkoła Polska” w Portland. Nasza mama – Eliza Romaniuk – znalazła się w gronie laureatów!

Pani Eliza jest wzorem rodzica jaki szkoła polonijna może sobie wymarzyć. Choć wielu fantastycznych osób jest zaangażowanych w współtworzenie naszej społecznej szkoły, to jednak jej osoba została jednogłośnie wybrana przez radę szkoły jako nasz kandydat do konkursu. Kreatywna, zaangażowania, bezinteresowana, mająca niespożyty zapał i wychodząca na przeciw naszym szkolnym potrzebom. Jest współtwórcą wielu szkolnych tradycji, zawsze wnosi kawałek siebie do każdego projektu szkolnego. Lubiana przez społeczność i będąca wsparciem dla wielu. Z wykształcenia pedagog, matka dwujęzycznych dzieci, a do tego posiada serce społecznika. Czy można sobie wyobrazić lepszy zestaw cech dla Polonijnego Rodzica na 6?

Naszym zdaniem konkurs świetnie odpowiada na potrzeby szkół polonijnych. W ten szczególny sposób możemy docenić najbardziej zaangażowane osoby z grona rodziców, które jest ogromnie ważnym element szkolnej układanki rodzic – uczeń – nauczyciel.

Okres pandemii nie pozwolił nam na spotkania stacjonarne w szkole. Jednak na nasza prośbę swoich gościnnych progów użyczył nam Pan Ambasador RP w Katarze Janusz Janke i zorganizował kameralną uroczystość w ogrodzie swojej rezydencji. W ten sposób mieliśmy okazję złożyć Pani Elizie nasze gratulacje i podziękowania oraz wręczyć nagrodę i dyplom.

.

W naszej szkolnej społeczności nie brakuje zaangażowanych rodziców, dlatego zgłoszenie do kolejnej edycji konkursu już gotowe. Polecamy go wszystkim szkołom polonijnym na świecie!

Edyta Gierycz

Dyrektor Szkoła Polska w Katarze im. rtm. Witolda Pileckiego

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Zmartwychwstały i Miłosierny
Następny artykułZ nutką polskich smaków na wielkanocnych stołach w Londynie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj