praca.konkursowa

Wyróżnienie w Konkursie Świątecznym “Moje Boże Narodzenie”.

Kochana Babciu, jak się masz?

Pewnie jesteś bardzo zajęta przygotowaniami do świąt. Ja już nie mogę się ich doczekać! Są to moje ulubione święta. Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w całym roku. Bardzo je lubię i czekam na nie z ogromną niecierpliwością.

Często myślę o tym, jak wyglądałyby moje wymarzone Święta Bożego Narodzenia.
Jest grudzień. Za oknem widać śnieg, który skrzypi pod butami. Jest lekki mróz i świeci słońce. Dom jest pięknie przystrojony. Oczywiście najważniejszą ozdobą w domu jest choinka. Jest ona żywa, sięga do sufitu i zniewalająco pachnie. Na choince jest mnóstwo kolorowych światełek. Jest ona przystrojona bańkami, aniołami i pieczonymi pierniczkami, które cudnie pachną.

Pod choinką leżą prezenty zapakowane w kolorowe, świąteczne papiery. W domu są też inne ozdoby: girlanda ze światełkami, szopka, figurki mikołajów i bałwanków. Na półkach stoją również smukłe, świąteczne świece. Cały dom jest posprzątany, pachnie czystością i pysznościami, które są przygotowywane w kuchni. To zapachy potraw wigilijnych, które tylko w ten dzień smakują wyjątkowo. W domu pali się rownież w kominku, co daje uczucie ciepła i światła.

Z radia płyną kolędy, które każdy nuci pod nosem lub głośno śpiewa. Są one przepełnione radością. Domownicy są uśmiechnięci i szczęśliwi mimo pracy, jaką trzeba wykonać, aby święta się odbyły. Jest coś magicznego w atmosferze między domownikami: każdy jest miły, pomocny i zrelaksowany. Tego dnia wszystko wydaje się dobre i radosne. Rodzina spędza czas ze sobą, słychać rozmowy i śmiech.

To właśnie magia świąt, na którą czekam każdego roku.

Babciu, bardzo tęsknię za Wami. Szkoda, że nie możemy świąt spędzać razem. Mam nadzieję, że chociaż usłyszymy się przez telefon. Życzę Wam wspaniałego, spokojnego Bożego Narodzenia.

Takiego z moich snów.

Wasza kochająca wnuczka,

Karolina

Karolina Wałczyk, 13 lat

Poprzedni artykuł„Tematy podsuwa mi życie” – rozmowa z pisarką Mariką Krajniewską
Następny artykuł„Czytanie dziecku jest dla mnie tak naturalne jak oddychanie!” czyli „Cała Polonia czyta Dzieciom!” w polskiej szkole na Brooklynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj