“Jest mi bardzo miło, że moja działalność na rzecz szkoły i uczniów została doceniona. Wyróżnienie na pewno będzie czynnikiem motywującym mnie do dalszej aktywności, a być może będzie też zachętą dla innych rodziców.” Joanna Kasprzyk 

Do VI edycji konkursu “Polonijny Rodzic na 6“ napłynęły nominacje z 10 krajów (najwięcej z wszystkich edycji), 4 kontynentów (Australia, Azja, Ameryka Północna, Europa). Komisja oceniająca w składzie Renata Dajnowska, Edyta Gierycz, Iwona Zajkowska-Kubat, Teresa Sobol, Gabriela Strączek wyłoniła 21 laureatów, 5 rodzicom przyznano wyróżnienie specjalne. Tak jak w poprzednich edycjach członkowie komisji mieli bardzo trudny wybór w wyłonieniu najlepszych z najlepszych. 

LAUREACI KONKURSU 2023

Joanna Kasprzyk (Austria)

Bogumiła Dzienis (Belgia)

Agnieszka Siwik (Hiszpania)

Anna Baranowska (Holandia)

Dominika Pańszczyk (Kanada)

Anna Szymkowiak (Kanada)

Albert Liberski (Katar)

Marina Mak (Kazachstan)

Małgorzata Bielenda-Mazur (Stany Zjednoczone)

Małgorzata Czubat (Stany Zjednoczone)

Barbara Kocon (Stany Zjednoczone)

Anna Lee (Stany Zjednoczone)

Daria Morawiec (Stany Zjednoczone)

Anna Smerdel-Ramoya (Stany Zjednoczone)

Marzena Sochur (Stany Zjednoczone)

Beata Starzyński (Stany Zjednoczone)

Piotr Rej (Stany Zjednoczone)

Lucyna Książkiewicz (Stany Zjednoczone)

Monika Kocela-Piekarska (Wielka Brytania)

Justyna Pietrasik (Wielka Brytania)

Michał Siewniak (Wielka Brytania)

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:

Martin Mioduszewski (Australia)

Edward Gacek (Stany Zjednoczone)

Mieczysław Rapa (Stany Zjednoczone)

Janusz Wodziński (Stany Zjednoczone)

Anna Baranowska (Wielka Brytania)

.

Organizatorami tegorocznej edycji byli: Komisja Kulturalno – Oświatowa “Szkoła Polska” w Portland, Oregon, Forum Nauczycieli Polonijnych Zachodniego Wybrzeża USA w Los Angeles, Kongres Oświaty Polonijnej. Po raz 3 z rzędu patronem honorowym konkursu został Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG), zaś partnerami bądź darczyńcami byli: Polish Academy of  Social Sciences and Humanities (PASSH) Londyn, Dobra Szkoła Nowy Jork (DSNY), Nowy Jork, XVI Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich Toronto 2022 oraz Towarzystwo Biblioteki Polskiej w Portland. 

Cieszy fakt, że konkurs spotyka się z rosnącym zainteresowaniem szkół i organizacji polonijnych z całego świata. Jest to bowiem wspaniała droga, żeby podziękować rodzicom za ich zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Dyplom uznania jest miłym i przyjemnym wyrazem pamięci i szacunku. Każdy rodzic, który jest zaangażowany w pracę na terenie szkoły – to skarb, który my pomagamy docenić!

Wybrane reakcje laureatów konkursu:

„Serdecznie dziękuję za wyróżnienie! Jest ono dla mnie największą nagrodą za moją pracę, a jednocześnie zobowiązaniem do jeszcze większego wysiłku. To ogromna radość pracować na rzecz szkoły i naszych polonijnych dzieci. Mam nadzieję, że swoim zapałem zarażam też innych rodziców.” Małgorzata Czubat

***

„Dziękuje bardzo za miłe słowa! Przyjmuje wyróżnienie w imieniu swoim i rodziców budujących nasza wspaniałą szkołę, bo w grupie siła.” Anna Lee 

***

„Dziękuję za wyróżnienie i motywację do dalszej pracy dla naszych dzieci! Miło, że taki konkurs istnieje!” Piotr Rej

***

W imieniu pani Małgorzaty oraz własnym pragnę serdecznie podziękować za docenienie pracy rodziców w polonijnych szkołach. Zawsze podkreślam tak, że bez ich udziału praca nauczycieli byłaby niemożliwa. Z serdecznymi pozdrowieniami oraz życzeniami wielu sukcesów w propagowaniu polonijnej oświaty.” Elżbieta Berkowicz, dyrektor szkoły 

***

„Dziękuję z  całego serca, to dla mnie wielkie wyróżnienie.” Agnieszka Siwik

.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie!

Zapraszamy do śledzenia naszych stron medialnych:

W: https://www.polonijnyrodzicna6.com     

F:  https://www.facebook.com/polonijnyrodzicna6

.

Renata Dajnowska

Koordynator Konkursu

Poprzedni artykułW Tarnopolu odbywają się lekcje polskiego
Następny artykułLinguati na 14. Festiwalu Tygodnika Plus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj