W tym roku na Polonijny Dzień Dwujęzyczności ogłosiliśmy konkurs muzyczny, w którym mieliście zaśpiewać piosenkę wspólnie z innym członkiem Waszej rodziny, znajomym lub przyjacielem. Podkreślaliśmy w nim zalety śpiewania, że daje nam przyjemność, rozluźnia,  powoduje, że łatwiej o uśmiech,  obniża poziomu stresu, czy też wspomaga leczenie depresji. Natomiast wspólne śpiewanie z kimś, kto jest nam bliski, kogo lubimy, wielokrotnie zwiększa te korzyści. Wspólne śpiewanie w rodzinie zbliża jej członków do siebie, zwiększa wzajemną więź, uczucia i umacnia całą rodzinę. Dlatego w naszym konkursie nie tyle chodziło nam o to, by wyłowić wschodzące muzyczne gwiazdy (choć na to również po cichu liczyliśmy 😉  ale przede wszystkim, żeby zachęcić Was do takiej właśnie formy spędzania wspólnego rodzinnego czasu.

Otrzymaliśmy wiele pięknych nagrań z różnych stron świata, za które bardzo Wam dziękujemy! Dziękujemy rodzicom za zachęcenie dzieci i młodzieży do udziału w tego typu konkursie, nie zawsze jest to łatwe w dobie dzisiejszych muzycznych hitów z list przebojów 😉

Dziękujemy młodym uczestnikom za otwarcie się na piosenki, które często były śpiewane nawet 20 lub 30 lat temu. Mamy nadzieję, że ich nagrywanie przyniosło Wam tyle radości, ile nam ich odsłuchiwanie!

Każde z nagrań bardzo nam się podobało, każde ma swój indywidualny, wyjątkowy charakter, dlatego postanowiliśmy przyznać nagrody wszystkim uczestnikom Konkursu. Książki, które ufundował Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku, zostaną do Was przesłane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Komisja konkursowa przyznała uczestnikom następujące miejsca:

Miejsce 1

Alex Hałat z wujkiem z piosenką „Za to co mam”. New Jersey USA

Babcia córki i wnuczki, rodzina Michalak i Grzybowskich, z piosenką „Ramię w ramię”.Wallington NJ, Głogów, Rzeszów.

Miejsce 2

Tosia, Hania, pan Marcin, mama Anita z piosenką“Pałacyk Michla”. Wlk. Brytania

Zespół muzyczny rodziny Kucek w piosence „Jak długo na Wawelu”.Chicago, USA 

Miejsce 3

 Rodzina Klimczuków z piosenką „Twoja miłość” . Chicago, USA.

 Rodzina Ośmiałowskich z piosenką „Otwórz drzwi”  Islandia.

Wyróżnienia

Zespół muzyczny rodziny Kucek – „Iskiereczki ognia”. Chicago, USA.

Zespół wokalny „Fajne Dziewczyny” z piosenką „Tamta dziewczyna”. Tarnopol, Ukraina

Zespół rodzinny „Świąteczna Septyma” z  kolędą „Lulajże Jezuniu”. Szczecin

David Sitkowski z mamą z kolędą „Gdy się Chrystus rodzi”. Tinley Park, USA

Anna, Roberto, Damiano i Laura Siwiec z piosenką “Viaggiare, viaggiare”. Włochy

Władysław Szyłowski z synami Markiem i Glebem z piosenką „Hej sokoły”. Kijów, Ukraina

Kinga, Marzena i Tadzio z piosenką „Bo ty i ja”. Australia

Swietłana z córką Wiktorią z piosenką „Bo wszyscy Polacy”. Kijów, Ukraina

Dzieci z Polskiej Szkoły im Karola Wojtyły z piosenką „Mały Patriota”. Linden NJ, USA

Kinga i Marzena z piosenką „Polska jest w nas”. Australia

Sofia Kaszperska z piosenką „Szła dzieweczka do laseczka”. Ukraina

Sofia Kaszperska i Sofia Butenko – „Szła dzieweczka do laseczka”. Ukraina

Dzieci z Polskiej Szkoły z piosenką „Gąsiennice Basi”. Oldham, Zjednoczone Królestwo

“Marching, marching” – mama z córką i synkiem

Emma Kozik z piosenką „Jagódki”. Linden NJ, USA

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do częstego wspólnego śpiewania….szczególnie w języku polskim! 

Poprzedni artykułUroczyste obchody jubileuszu 25 + 3 – lecia Szkoły Polskiej w Portland,OR
Następny artykuł„Całe piękno świata” Dominika Buczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj