Portal kulturalno – informacyjny www.DobraPolskaSzkola.com w Nowym Jorku oraz Centrum Artystyczne Radomska 13 w Warszawie ogłaszają Konkurs Literacko – Plastyczny dla dzieci i młodzieży, mieszkającej zarówno w USA, jak i w Polsce pt.

 

„Tak widzę Polskę – tak widzę USA”

 

Wychowane w Stanach Zjednoczonych polskie dzieci, przyjeżdżające nad Wisłę tylko na wakacje, zapewne postrzegają kraj swoich rodziców zupełnie inaczej niż te, które mieszkają w Polsce na stałe. Stany Zjednoczone są też inaczej widziane oczami młodych Polaków znad Wisły. Sposób, w jaki postrzegają oba te kraje, będą mogły zaprezentować biorąc udział w naszym Konkursie.

Z czym/kim najbardziej kojarzy mi się Polska/USA? Jakie wydarzenia, miejsca, osoby, utkwiły mi najbardziej w pamięci podczas ostatniej wizyty w tym kraju? Co najbardziej mi imponuje w jego kulturze
i tradycjach? Co zaskakuje, wzrusza, budzi zdziwienie? Jak odbieram swoich rówieśników tu mieszkających?

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, w dwóch grupach wiekowych: 10-13 lat, 14 -17 lat, mieszkających w Polsce i USA. Przedmiotem Konkursu jest przedstawienie przez młodych ludzi prac plastycznych lub literackich, opisujących ich indywidualny odbiór Polski (dla młodzieży polonijnej) i USA (dla młodzieży w Polsce). Każda osoba ma prawo zgłoszenia maksymalnie dwóch propozycji. Formy do wyboru: rysunek, kolaż, fotoreportaż, opowiadanie, list, wiersz, nagranie mp3 lub video.

Specjalny patronat nad Konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy – Maurycy Wojciech Komorowski.

Celem konkursu jest:
– Pokazanie, w jaki sposób najmłodsza generacja Polaków mieszkający w USA, wyjeżdżających do Polski na wakacje, postrzega kraj swoich rodziców, jego mieszkańców, ciekawe miejsca, charakterystyczne wydarzenia, które przyciągnęły ich uwagę.
– Pokazanie, w jaki sposób młodzież z Polski widzi dzisiaj Stany Zjednoczone – z czym najbardziej kojarzy się im ten kraj, do którego rozwoju w tak dużym stopniu przyczynili się właśnie Polacy.
– Wyłonienie i promocja najlepszych i zarazem najbardziej oryginalnych prac literackich i plastycznych oraz promocja młodych artystów w Polsce i USA.
– Zwrócenie uwagi młodych ludzi na wartości wynikające z tradycji, historii, wzajemnych powiazań obu krajów. Inspiracja i aktywizacja do działań twórczych.
– Edukacja poprzez kulturę i sztukę.

Czas trwania Konkursu: od 15 września 2011 r. do dnia 15 listopada 2011 r.

Organizatorem konkursu „Tak widzę Polskę – tak widzę USA”, jest portal www.DobraPolskaSzkola.com
w Nowym Jorku oraz Centrum Artystyczne Radomska 13 w Warszawie.

Prace należy przesyłać drogą e-mailową na adres:
dobrapolskaszkola@interia.pl (USA),
agnieszka79@gmail.com (Polska) lub pocztą na adres:

Dobra Polska Szkola
P.O. Box 8600 56
Ridgewood, NY 11386

Centrum Artystyczne „Radomska 13”
Filia Ośrodka Kultury Ochoty
Agnieszka Ciak
ul. Radomska 13/21
02-323 Warszawa

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w terminie do dnia 30 listopada 2011 roku. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.DobraPolskaSzkola.com , www.radomska13.com.pl oraz mediach partnerujących. Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o przyznaniu nagród za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany przez Uczestnika. Lista osób nagrodzonych zostanie również opublikowana na stronie www.DobraPolskaSzkola.com , www.radomska13.com.pl oraz w mediach partnerujących.

Organizatorzy:

Patronat Honorowy:

Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy – Maurycy Wojciech Komorowski.

Patroni medialni:


…..

……

 

Poprzedni artykuł„Cyzby jesce jedna scypawka?”
Następny artykuł„Z Rusałką za pan brat”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj