906026_10206429024938366_4235838960510866979_o

 

Fundacja Reni Spiegel ogłasza drugą edycje Konkursu Poezji im. Reni Spiegel dla polsko-języcznej młodzieży na całym świecie. Konkurs adresowany jest do młodzieży, która nie ukończyła 20 lat. Jury złożone z literatów polskich pod przewodnictwem Elżbiety Bortkiewicz z Madrytu wybierze zwycięzców w trzech kategoriach:

Młodzież do lat 14-stu
Młodzież powyżej lat 14-stu
Nagroda specjalna imienia Reni Spiegel

Termin nadsyłanie wierszy do 15 listopada 2016. 

Przyznane będą: nagrody pieniężne w wysokości 300 PLN dla zdobywców pierwszych miejsc oraz nagrody rzeczowe dla nagrodzonych i wyróżnionych – ufundowane przez firmę Inglot.

Nagrody zostaną wręczone oficjalnie w styczniu 2017 w Przemyślu, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu na Podkarpaciu. Do nagrodzonych, którzy nie będą obecni w tych uroczystościach, nagrody zostaną wysłane pocztą.

Nagrodzone i wyróżnione wiersze publikowane będą na stronie internetowej Fundacji  http://www.reniaspiegelfoundation.org/PL/index.html oraz na stronie Reni Spiegel na Facebooku https://www.facebook.com/reniaspiegel/?pnref=story , a także na portalach zainteresowanych polską poezją. Bieżące informacje dotyczące konkursu i działalności związanej z twórczością Reni Spiegel będą dostępne na Facebook-u.

W pierwszej edycji  konkursu wzięło udział 87 młodych poetów z 39 miast. Większość zgłoszeń nadeszła z Polski, ale nie zabrakło uczestników z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i licznej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy nadesłali 284 wiersze. Utwory reprezentują szerokie spektrum zainteresowania młodzieży, charakteryzują się odkrywaniem nowych tematów i form wypowiedzi np.: rapu. Łączy je świeżość, wrażliwość i entuzjazm w operowaniu słowem i formą.

 

Poprzedni artykułNa Uniwersytecie Columbia zmiany – profesor Anna Frajlich przechodzi na emeryturę
Następny artykuł„Młodzi o Warszawie” – wyniki konkursu Fundacji Instytut Innowacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj