W ubiegłą środę w studio nagraniowym The End na Greenpoincie w Nowym Jorku było bardzo tłoczno. Zebrali się w nim polskie dzieci z Kobo Music by  nagrać piosenkę „Trzy Słowa”, która ma szanse stać się hymnem pierwszego Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Skomponował ją specjalnie na tę okazję  Piotr Rudziński (kompozytor muzyki i autor słów), który także zajął całą aranżacją utworu. Młodych artystów przygotowała do nagrania prowadząca Kobo Music Bożena Konkiel.

W nagraniach części instrumentalnych wzięli udział Witold Kozieł (flet) wraz z córką Weroniką (wiolonczela) oraz Wojciech Bielecki (perkusja). Piosenka będzie miała swoje premierowe wykonanie w konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku 13 września, podczas proklamacji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.  

Redakcja Dobrej Polskiej Szkoły składa ogromne podziękowania dla Piotra Rudzińskiego, Bożeny Konkiel, Witolda Kozioła, Weroniki oraz wszystkim młodym artystom za tak profesjonalne przygotowanie całości i wspaniałą atmosferę podczas spotkania! 

IMG_8758a

 

IMG_8759a

 

IMG_8773a

 

IMG_8778a

 

IMG_8782a

 

IMG_8783a

 

IMG_8836a

 

IMG_8839a

 

IMG_8840a

 

IMG_8845a

 

IMG_8762a

 

MSZ_logoWydarzenia w ramach I Polonijnego Dnia Dwujęzyczności są współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.” 

Poprzedni artykułH jak HERBERT, czyli w którym barze mlecznym jadał, u kogo spał „na waleta” i gdzie posiał swoją „magisterkę” pewien poeta
Następny artykułZnikający język

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj