Przedstawiamy kolejny odcinek nowego cyklu na temat wyróżnionych rodziców w konkursie Polonijny Rodzic na 6 w 2022 roku, organizowanym przez Polską Szkołę w Portland, OR, Kongres Oświaty Polonijnej i Forum Nauczycieli Polonijnych Zachodniego Wybrzeża. To już piąta edycja konkursu, którego celem jest docenienie roli rodzica w rozwoju szkoły polonijnej oraz podkreślenie jak istotnym i ważnym jest jego zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. 

Dziś prezentujemy Agnieszkę Jastrzębski, rodzica z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Z. Herberta w Copiague, NY.

xxx

Kolejny rodzic w naszym cyklu i kolejna szansa, by poznać ciekawą osobę.

„Wosk karnuba pochodzi z liści palmy karnauba, która rośnie tylko w północno – wschodniej części Brazylii” – mówi pani Agnieszka. – „To królowa wosku! Czy pani wie, że właśnie tego wosku używa się do pokrycia cukierków M&M, żeby nie rozpuściły się pod wpływem temperatury i nadać im połysk?”

Teraz wiem.

Pani Agnieszka z pasją opowiada o wosku, bo na co dzień pracuje w firmie, która zajmuje się woskowymi wyrobami. Ma szczęście, bo robi to co lubi. A jej weekendy należą do polskiej szkoły, w której też działa z pasją!

„To nauczyciele mnie zainspirowali do wolontariatu” – opowiada. – „Jeśli oni potrafią znaleźć czas po całym tygodniu pracy, by krzewić polskość wśród polonijnych dzieci, w tym także moich, to dlaczego ja nie mogłabym tego też robić? Zwłaszcza, że uwielbiam robić projekty typu craft na święta czy inne okoliczności. Mam szczęście, bo pomaga mi mąż Krzysztof. Czasami w poniedziałki, gdy ma dzień wolny, siedzi w garażu i godzinami tnie klocki z drewna na projekty dla uczniów. W minionym roku szkolnym, w 8 klasie wszystkie dzieci zrobiły dekoracje z drewna: Jezusa, Maryję i Dzieciątko Jezus na rodzinne stoły w domach. Bardzo udane!”

Życiową dewizą pani Agnieszki jest powiedzenie jej mamy i babci: „Trzeba innym ludziom dawać od siebie dobro. Trzeba dzielić się sercem. Tego należy uczyć dzieci w domu i w szkole”. Tego uczy swoje pociechy, 14-letnią Melanię i 16-letniego Justina.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Gratulujemy wyróżnienia!

.

Danuta Świątek

Zdjęcia: archiwum rodzinne

Konkurs jest finansowany z funduszy  Kancelarii Premiera Rady Ministrów RP.

Wcześniej pisaliśmy o rodzicach:

“Razem przez życie” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Jak się odstresować? Szyj maskotki z materiału! | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Nasze dzieci jedzą maliny prosto z krzaków” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Wspólne gotowanie ich łączy i jest tradycją rodzinną” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Każdy rodzic zasługuje na wyróżnienie” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Palili ognisko, jeździli na odpusty…” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Ciągle ma przed oczami podróż na Batorym” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Nie lubię poniedziałku” Dobra Szkoła Nowy Jork

„Ona stanie na rzęsach” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Kangury na śniegu | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Czekam na meteoryt!” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

„Zawsze jestem wesołkiem!” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Życie wywrócone do góry nogami | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Polonijny Rodzic na 6: Ewa Guściora – „Piękne, bo polskie” | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

Poprzedni artykułCzapki z głów, czyli o wspólnym śpiewaniu (nie)zakazanych piosenek w Lodi
Następny artykułDzień sportu u Brzechwy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj