Z wielką przyjemnością informujemy, że ukazał się zbiór wierszy o zwierzętach dla dzieci powyżej 3 lat pt. „Rymowany zwierzyniec”, którego autorką jest  Beata Jaczewska, nasza korespondentka z Bielska-Białej. Piękne ilustracje wykonała Alicja Rybicka.

Od razu wiadomo, że autorka jest wielbicielką wielu zwierząt, a szczególnie kotów, bo najwięcej wierszy poświęciła właśnie tym czworonogom.

„Wierszy o kotach jest dużo, bo od lat mieszkaliśmy z kotami” – opowiada Beata. – „Najpierw była kotka tzw. dachowiec, a później, po jej odejściu kot rasy Maine Coon, Oskar. Niestety Oskara straciliśmy w lutym tego roku” – dodała. Miłość do kotów została i zabawne wiersze jak na przykład „Kot i sznurek” znalazły się właśnie w „Rymowanym zwierzyńcu”.

Kot i sznurek”

.

Jestem sobie kotek mały

poplątałem sznurek cały,

teraz jest z tym straszna bieda,

bo się zwinąć  sznurka nie da…

.

Niech więc kotu ktoś pomoże,

bo zanudzi się, niebożę.

Zamiast biegać za kłębuszkiem

będzie teraz spał pod łóżkiem.

Wiersze Beaty wywołują uśmiech na ustach nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. Polscy seniorzy w Northside Senior Center na nowojorskim Brooklynie też czytali „Rymowany zwierzyniec”.

Zosia Żeleska – Bobrowski, miłośniczka kotów, zachwyciła się wierszem „Śmiać mi się chce kiedy mój kot”, bo zgadza się z autorką zbioru wierszy, że „powodów więcej jest niż sto, by kota kochać bezgranicznie”. „Rymowany zwierzyniec” trafił również do Polskiej Szkoły im. Kazimierza Pułaskiego w Garfield, w New Jersey.

Dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany fundacji Narysuj Mi Baranka, która wspiera dzieci utalentowane literacko i plastycznie www.NarysujMiBaranka.pl.

Książka została wydana przez wydawnictwo Prosie Bardzo i można ją kupić tutaj www.prosiebardzo.pl

Dobry pomysł na prezent pod choinkę.

.

Danuta Świątek

Poprzedni artykuł„Człowiek robiąc szkodę przyrodzie, siebie też zabija”
Następny artykułPiernikowa tradycja 2021 w Plainfield
Danuta Świątek
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj