Po rocznej przerwie wraca piernikowa tradycja do Szkoły im. Juliana Ursyna Niemcewicz w Plainfield w New Jersey. Pandemia wywróciła wszystko do góry nogami! Przez ponad rok były wirtualne zajęcia, wstrzymane wszelkie dodatkowe aktywności i wydarzenia szkolne. Mimo, że od września uczniowie wrócili do budynku, ograniczamy naszą działalność wyłącznie do zajęć lekcyjnych. Robimy wszystko, by zabezpieczyć się przed zachorowaniami na Covid-19.

Tradycyjnie, od 8 lat, wielkie pieczenie pierników odbywało się w szkole. Brali w nim udział nauczyciele, rodzice i dzieci. Piekliśmy około 2 tysięcy pierników, by je również sprzedać i mieć dochód na wydatki szkolne. W tym roku pieczenie pierników odbyło się wyłącznie w domach. 700 pierników podzieliliśmy wśród naszych 95 uczniów. Św. Mikołaj rozdał je dzieciom 6 grudnia.

Jedna z okazji, przy której mogliśmy się spotykać z większą grupą było właśnie coroczne pieczenia pierniczków. Mamy niezwykle miłe wspomnienia, kiedy wspólnie się zbieraliśmy. Zawsze była świetna atmosfera oraz dużo śmiechu przy wspólnym pieczeniu. 

Wtedy nikt się nie nudził.

Jedna z mam, pani Teresa Guzek powiedziała: „Byłam bardzo mile zaskoczona, kiedy nasz 4-letni synek, Franio, przyniósł pudełeczko pierniczków po zajęciach w szkole.  Od razu poznałam, że to „nasze” pierniczki, domowej roboty. Mieliśmy w planach je udekorować, ale niestety pierniczki tego nie doczekały. Zostały zjedzone przez naszych obu synów”. 

Mamy nadzieję, że za rok uda się nam spotkać w większym gronie, aby kontynuować naszą piękną tradycję. 

.

Tekst: Beata Benewiat, dyrektor szkoły

Zdjęcia: Iwona Radecki i archiwum DSNY

Poprzedni artykuł“Rymowany zwierzyniec”- najnowsza książka Beaty Jaczewskiej
Następny artykułPomóżmy hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj