papa_woyt-1716x700_c

Kongres Polonii Amerykańskiej – wydział Long Island ogłasza konkurs literacki oraz rysunkowy dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych.

I. Konkurs dla dorosłych od 18 lat wzwyż.

Praca w dowolnej formie wypowiedzi (opowiadanie, esej, rozprawka, list, wiersz) na jeden z poniższych tematów:
1. Czuwam – to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje”. Parafrazując słowa Ojca Świętego, jak uważasz i co czujesz myśląc o Polsce? Za co chciałbyś podziękować swojej Ojczyźnie, za co jesteś wdzięczny, za czym najbardziej tęsknisz?
2. 24 maja 2015 roku minie 20 rocznica od czasu ogłoszenia encykliki papieskiej „Ut unum sint” – „Aby byli jedno”. W odniesieniu do dzisiejszej sytuacji politycznej na świecie, napisz jak możemy interpretować Ojca Świętego zacytowane w tytule „Aby byli jedno”.

II. Konkurs dla młodzieży w wieku 12 – 17 lat.

Praca w dowolnej formie wypowiedzi (opowiadanie, esej, rozprawka, list, wiersz) na jeden z poniższych tematów:
1. Święty Papież Jan Paweł II przyjacielem wszystkich dzieci oraz młodzieży.
2. Dlaczego Jan Paweł II na zawsze pozostanie w naszej pamięci?

Tekst powinien zmieścić się na dwóch znormalizowanych stronach, powinien być napisany czcionką o wielkości 12 punktów (Times Roman, Times New Roman), margines dowolny. Preferowane są wypracowania w języku polskim, ale dopuszcza się prace pisane po angielsku. Prace nalezy przesyłac na adres e-mail: li-kpa@live.com (prosimy o zachowanie wersji elektronicznej) po ogłoszeniu wyników.

III. Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5 – 11 lat.

Praca plastyczna wykonana dowolna techniką, w formacie A4 na temat: Święty Papież Jan Paweł II – przyjacielem wszystkich dzieci. Wypracowanie lub rysunek powinien być opatrzony pseudonimem (na przykład: „Mucha”) i włożony do koperty. Należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną tym samym pseudonimem, co tekst, a w kopercie podać imię i nazwisko, adres, telefon oraz email autora (w przypadku dzieci i młodzieży również wiek). Kopertę wraz z tekstem trzeba włożyć do drugiej koperty i wysłać pod adresem organizatora konkursu:

KPA Wydział Long Island
329 Peninsula Boulevard,
Heamstead, NY 11550
z dopiskiem – KONKURS

Termin nadsyłania prac upływa 20 czerwca 2015 roku. Laureaci konkursu zostaną poinformowani o wygranej telefonicznie oraz emailowo przez zarząd KPA. Przewidziane są trzy nagrody oraz wyróżnienie w każdej kategorii wiekowej. Wręczenie nagród odbędzie się 20 września 2015 r. Dokładny czas i miejsce podamy w późniejszym terminie.

Patroni medialni: Nowy Dziennik, Gwiazda Polarna, Polonijny portal DobraPolskaSzkola.com

Poprzedni artykułO kim możemy powiedzieć, że jest dwujęzyczny i dlaczego jednojęzyczni są w mniejszości?
Następny artykuł„Żeby serce nie stanęło”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj