1 grudnia odbył się webinar zorganizowany przez Fundację Dobra Szkoła Nowy Jork na temat jak przygotować ucznia do egzaminu STAMP4S na Seal of Biliteracy i jak przeprowadzić egzamin w polonijnej szkole.

Swoimi doświadczeniami i wiedzą dzieliły się panie Marzena Owiński i Joanna Moczulski. 

Marzena Owiński jest zaangażowana w popularyzację egzaminu wśród polonijnej młodzieży i to właśnie dzięki niej, egzamin jest dostępny w języku polskim. Zapewne wielu naszych czytelników pamięta jak walczyła o środki finansowe na opracowanie egzaminu przez firmę Avant.

Joanna Moczulski jest dyrektorem Akademii Jana Pawła II w South Amboy, NJ, prężnej placówki, która w tym roku obchodziła 10-lecie działalności. Pani Moczulski zorganizowała egzaminy w swojej szkole w 2020, 2021 i 2022 roku.

Z jednej strony egzamin STAMP4s trochę stresuje, bo cała odpowiedzialność leży na organizatorze, czyli na dyrektorze lub nauczycielu, ale z drugiej strony jaką przynosi ogromną satysfakcję! Egzamin można przeprowadzić w swojej szkole i kiedy  najlepiej odpowiada termin uczniom i nauczycielom. Można też zdającym osobom stworzyć komfortowe warunki do pracy. Egzamin nie jest drogi, bo opłata wynosi  20 dolarów i więcej. Cena zależy od liczby zających osób i stanu, w którym jest szkoła.

W webinarze uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele ze szkół m. in. w stanach Kalifornia, Nevada, Minnesota, Oregon i oczywiście Nowy Jork, New Jersey i Pensylwania.

Dziękujemy Pani Marzenie i Pani Joasi, i wszystkim, którzy brali udział w webinarze.

Kolejny webinar będzie za kilka tygodni. Poinformujemy o terminie na naszym portalu.

.

Redakcja

Poprzedni artykułNagroda im. Janusza Korczaka dla Danuty Świątek
Następny artykuł„Co trzeba wiedzieć o Polsce” – radzą studenci w Hunter College

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj