Dzięki staraniom dr Małgorzaty Pośpiech, prowadzącej od dwóch lat Program Polski w Hunter College i wsparciu Fundacji Kościuszkowskiej, rusza po wieloletniej przerwie od semestru wiosennego 2023 fakultet studiów polskich Minor in Polish, gdzie uczelnia oferuje studentom 3 poziomy nauki języka (POL101, POL102 poziom dla początkujących, POL 201 i 202 dla średnio zaawansowanych i POL 301 i POL 303 poziom zaawansowany dla zaawansowanych), studia indywidualne (Individual Studies) poświęcone polskiej poezji i polskiemu filmowi oraz zajęcia dotyczące współczenej prozy polskiej (Modern Polish Prose).

Uczelnia zaprasza polonijną młodzież zainteresowaną nowym kierunkiem!

Osiągnięcia studentów w nauce języka polskiego można przeczytać na portalu Dobra Szkoła Nowy Jork, zobaczyć na dwujęzycznym kanale You Tube, posłuchać rozmów o Polskiej poezji i wykładów Jarosława Andersa znanego krytyka literackiego o polskiej literaturze na kanale TV Kościuszko (linki poniżej).

1. Rozmowa o  Programie Polskim przeprowadzona przez p. Danutę Świątek  opublikowana  w Dobrej Szkole i Kurier +

Staram się, żeby w Hunter College studenci pokochali język …https://dobraszkolanowyjork.com › st…fbclid=IwAR016ZPMMUp6yM0TY7VY8S5nSSyniqpSjTnSxkJtHM4MYmQz9T9llTXbaMQ

2. Studenci Programu Polskiego mówią o sobie:

3. Studenci Programu Polskiego mówią o spotkaniu z Agnieszką Holland

4. Nasza Mała Polska w Hunter College  You Tube Channel

5. Wykłady p. Jarosława Andersa poświęcone polskiej literaturze : Poland’s New Wave Poetry,Touched by History: Politics and Poetics of the Polish New Wave Writers in the 1970s, Huddled in Full Sentences. Poetic Word of Ewa Lipska, Bruno Schulz: Between Reality and the Word – sa dostepne do obejrzenia na: https://www.youtube.com/user/KosciuszkoTV/videos

6. Poetry in the Time of War

Poetry in the Time of War. Conversations about poetry. Guest Vasyl Makhno

Poprzedni artykułCo nie nudzi młodych ludzi! – finał Konkursu „Podziel się z nami swoją pasją!”
Następny artykułZaproś do szkoły Agatę Stopę, a zgłębisz wiedzę o pierwszych Piastach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj