Konsulat Generalny RP w Chicago informuje o zbliżającej się czwartej edycji konkursu mody ekologicznej Re-Act Fashion.

W konkursie startują młodzi projektanci, często jeszcze studenci szkół artystycznych. Fundacja Re-Act wspiera młode talenty, którym udział w konkursie ułatwia zaistnienie na rynku mody.

Jak piszą w załączonym biuletynie organizatorzy, Re-Act Fashion to obecnie jeden z najbardziej znanych konkursów ekologicznej mody w Europie. Prezentowane projekty zachwycają oryginalnym wykorzystaniem surowców wtórnych. Inspiracją są żarówki, pasy samochodowe, tapicerka, kable termoizolacyjne czy tkaniny pochodzące z recyklingu. Trzy poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych projektantów z całego świata.

Sylwia Rochala, zdobywczyni Re-Kreatora 2009, mówi: „Udział w konkursie daje młodym projektantom szansę nie tylko zdobycia nagrody pieniężnej, ale i na rozgłos medialny. Moje kolekcje wzbudziły zainteresowanie polskich i zagranicznych organizacji ekologicznych (Wielka Brytania, Niemcy, Litwa), jak i prywatnych odbiorców”.

Założenia konkursu

I etap: przygotowanie szkiców kolekcji damskiej, składającej się z trzech kreacji. Za szkic uznaje się rysunek projektu wraz z próbkami materiału, opisany w językach polskim i angielskim.

Można również nadesłać zdjęcie gotowej kolekcji, jeżeli taka powstała przed wysłaniem zgłoszenia.

Rysunek należy przesłać w formie cyfrowej – jpg., gif., png., zaś zdjęcia powinny mieć format jpg.

Szkice należy przesłać drogą elektroniczną wraz z formularzem zgłoszeniowym, zamieszczonym na stronie www.re-act.pl najpóźniej do 29 lipca 2012 r.

II etap: spośród nadesłanych szkiców jury, składające się z uznanych osobistości świata sztuki, mody i kultury, do 13 sierpnia wybierze 20 finalistów.

III etap: dwudziestu najlepszych projektantów weźmie udział w finałowym pokazie Re-Act Fashion Show, który odbędzie się 12 października 2012 r. Tego dnia jury wybierze trzy najlepsze kolekcje. Nagroda główna Prezydenta Miasta Łodzi wynosi 15 tys. złotych. Jury przyzna również dwa wyróżnienia po 5 tys. złotych.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem

competition@re-act.pl lub
agencja@sbs-pr.com.pl .
Organizatorzy Re-Act Fashion Show

Poprzedni artykuł„Gdynia inspiruje w Ameryce!”
Następny artykuł„Małżeństwo jest luksusem”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj