W dniu 21 października 2023 roku odbyła się uroczystość jubileuszu 10-lecia istnienia Szkoły Języka Polskiego w Utah. W uroczystości uczestniczyli założyciele placówki, poprzednia i obecna dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie, absolwenci i ich rodzice, oraz wszyscy, którzy wspierali i wspierają szkołę.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Uczniowie oraz absolwenci przedstawili krótki program artystyczny, w którym nie zabrakło polskich wierszy i piosenek. Uczestnicy mogli też skosztować pysznego tortu oraz odśpiewać gromkie 100 lat. Dyrektor Antonina Ofiara wygłosiła przemówienie, w którym wyraziła wyrazy wdzięczności za włożony trud i serce dla poprzedniej dyrekcji – Pani Doroty Miszteli i Agaty Golcz-McGill, oraz wszystkich, dla których los Polskiej Szkoły w Utah jest bliski sercu.

Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i okazją do rozmów o przeszłości i dalszym rozwoju Polskiej Szkoły w Utah.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie!

.

Antonina Ofiara

Dyrektor szkoły

Poprzedni artykuł„Praca z polskimi rodzinami jest dla mnie prawdziwą przyjemnością”
Następny artykuł“Jak żyć z lękiem” (poradnik) – Dr Marcin Matych czyli Dr Nerwica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj