Ruszyła Multimedialna Platforma E-learningowa „Historia dla Polonii”, przygotowana z myślą o polskich dzieciach mieszkających za granicą. Najmłodsi mogą od postaw poznać dzieje Polski lub tylko uzupełnić swoją wiedzę.
– Portal uczy w sposób nowoczesny, a krzyżówki, rebusy, quizy oraz ciekawa i barwna grafika gwarantują dobrą zabawę – wyjaśnia Agnieszka Kaczmarczyk, prezes fundacji Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii. – Każda lekcja jest wzbogacona o film animowany albo wypowiedź eksperta, który mówi zrozumiałym, prostym językiem. Internetowa strona do nauki historii jest potrzebna, bo liczba dzieci w polskich rodzinach na emigracji rośnie. Jednak dziecko samo na taką stronę nie zajrzy, trzeba je zachęcić.
Jej zdaniem najważniejszą rolę w zaszczepianiu polskości pełnią rodzice.
– Mam rodzinę za granicą, w której dzieci nie mówią po polsku – jest to dla mnie niewiarygodne, bo gdy te dzieci przyjeżdżają do kraju, nie można się z nimi porozumieć – stwierdza Kaczmarczyk.
Portal przygotowano z myślą o dzieciach za granicą, dlatego język lekcji jest prosty, a do każdej z nich dołączono słowniczek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z niego także najmłodsi uczniowie w Polsce – zapewnia Agnieszka Kaczmarczyk.
Historia dla Polonii została wytypowana w Plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2015 ogłaszanym dorocznie przez Muzeum Historii Polski. Po wyłonieniu przez jury 5 najlepszych wydarzeń w 3 kategoriach, obecnie platforma walczy o pierwsze miejsce w tym gronie. O wygranej zadecydują oddane przez Państwa głosy.
Historia dla Polonii jest projektem innowacyjnym. Zawarte na platformie e-learningowej materiały zyskały uznanie ze względu na ich walor merytoryczny, jak i przyjazną szatę graficzną i intuicyjność użytkowania. Liczba logowań przerosłą ponad trzykrotnie nasze oczekiwania.
Link do głosowania:
(należy wybrać po jednym wydarzeniu z każdej kategorii a następnie wpisać na dole swój e-mail. Historia dla Polonii znajduje się w kategorii Edukacja. Głosowanie trwa do 8 maja br.)