Festiwal „Piosenka dobra na wszystko” – zaproszenie do udziału

1960

Wszystkich młodych pasjonatów śpiewania zachęcamy do udziału w realizowanym online Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod nazwą „Piosenka dobra na wszystko”. Festiwal ma na celu uwrażliwiać dzieci i młodzież na piękno muzyki oraz żywy kontakt z językiem polskim, a także umożliwić im prezentację swoich talentów artystycznych.

Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe:


a. kategoria 10-12 lat

b. kategoria – 13-15 lat,

c. kategoria 16-18 lat

Każdy solista przygotowuje jedną piosenkę w języku polskim do akompaniamentu własnego lub podkładu muzycznego. Nagranie musi być wykonane w domu, nie nagrywane wcześniej publicznie. Prezentacja musi obejmować całego solistę, by można było ocenić jego strój i wyraz artystyczny.

Nagranie należy przesyłać do dnia 24 maja 2020r. na adres mailowy: adammuzykadawna@interia.eu oraz wmarciniak@choszczno.biz
Wyniki zostaną podane 1 czerwca 2020 r.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Miłośników Bierzwnika, które realizuje od wielu lat Międzynarodowe Warsztaty Wokalne i Muzyki Dawnej w Kamieniu Pomorskim.

Podczas przesłuchań online organizatorzy będą brać pod uwagę następujące kryteria:
1. Dobór repertuaru
2. Wyraz artystyczny (strój wykonawcy)
3. Intonacja i dykcja
4. Interpretacja utworu

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko oraz wiek solisty, miejscowość – kraj zamieszkania, krótką informację o soliście wraz z adresem mailowym i telefonicznym do kontaktu.

Organizatorzy zapraszają również do udziału w projekcie Sponsorów, którzy mogliby ufundować nagrody dla naszych solistów, którymi mogą być statuetki, dyplomy gadżety reklamowe, a także fundusze przeznaczone na zakup nagród specjalnych dla laureatów naszego Festiwalu. Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy lub telefoniczny: adammuzykadawna@interia.eu, +48 785217762

Dotacje można przekazywać na konto:

Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego Miłośników Bierzwnika
GBS Barlinek O/Bierzwnik
95 8355 0009 0019 4679 2000 0001 z dopiskiem Nagrody festiwalu polonijnego

Adam Deneka – Dyrektor Artystyczny Festiwalu
Wiktoria Marciniak Pałasz
Asystentka Dyrektora Artystycznego Festiwalu online
Poprzedni artykułKwarantanna na wesoło w Polskiej Szkole im. Władysława Reymonta w Bayonne, NJ
Następny artykułKonkurs „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj