Do naszej redakcji nadeszła korespondencja ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta w Palos Heights, IL, która zapewne zainteresuje polonijne szkoły, bo temat matury i jak ją zorganizować jest ważny. Egzamin STAMP4s na Global Seal of Biliteracy został w szkole użyty jako pisemna forma matury.

„Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego egzaminu” – powiedziała w rozmowie telefonicznej dyrektor Irena Woźniak. Należy dodać, że w przygotowaniach do egzaminu i w trakcie jego trwania pomagała córka pani Ireny – Olivia, nasz Ambasador Dwujęzyczności. Zdjęcia robiła druga córka – Sandra.

Gratulujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom!

.

.

10 kwietnia 7 maturzystów Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta w trakcie matury pisemnej przystąpiło do egzaminu na Global Seal of Biliteracy.

Koordynatorem z ramienia szkoły była dyrektor Irena Woźniak, koordynatorem technicznym została absolwentka szkoły, Olivia Woźniak. Osoby nadzorujące egzamin (proctor) to pani Kinga Pierwoła-Truta i pan Marcin Styrnik.

.

.

.

Przygotowania do testu odbywały się przy współpracy z panią Bonnie Peterson, przedstawicielką firmy Avant. Przed egzaminem oprócz konsekwentnych praktyk w czasie lekcji z wychowawcą klasy panią Kingą Pierwołą-Trutą, zorganizowaliśmy również spotkanie z panią dr Agnieszka Oskierą, nauczycielem akademickim nauki języka polskiego jako obcego, pracownikiem katedry języka polskiego na Loyola University. Przedstawiła ona  naszym uczniom szczegółowe informacje dotyczące testu STAMP-4s. 

.

.

Przedmiotem oceny są cztery podstawowe czynności; czytania, pisania, słuchania i mówienia. Egzamin testuje biegłość językową na trzech poziomach: podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym. W trakcie egzaminu znane nam są wyniki sprawności czytania i słuchania, które w przypadku naszych uczniów, oscylowały w punktacji 7- 8, w skali od 0 do 9, czyli na poziomie zaawansowanym. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki sprawności pisania i mówienia, które są oceniane przez egzaminatorów firmy Avant.

.

Irena Woźniak

Zdjęcia: Sandra Woźniak

Poprzedni artykułPolonijny uczeń na celującą ocenę!
Następny artykułEgzamin na Global Seal of Biliteracy w Passaic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj