W piątek, 29 września 2023 roku, kolejny już raz w historii naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park, obchodziliśmy Dzień Sportu. Była to doskonała okazja by przedstawić sport nie tylko jako rywalizację i walkę o zwycięstwo, ale również jako siłę jednoczącą naszą całą „Rodzinę Brzechwy”.

Wiemy, jak bardzo ważne są ćwiczenia fizyczne w życiu człowieka. Pomagają w utrzymaniu zdrowego stylu życia, a uprawianie sportu od najmłodszych lat kształtuje charakter młodego człowieka oraz pozytywnie wpływa na kształtowanie relacji międzyludzkich. 

.

.

.

Uczestnicy Dnia Sportu w naszej szkole, zarówno mali i duzi, wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną, sprytem, a także umiejętnością dobrej zabawy i wielkim poczuciem humoru. Ogromny doping nauczycieli prowadzących sportowe konkurencje wspomagał i zagrzewał do wykonywania poszczególnych zadań w których znalazły się: wyścig rzędów w workach, tor przeszkód, siatkówka, piłka nożna, koszykówka, hula-hop i wiele innych. Wszyscy wzorowo ukończyli sportowe zmagania, i pomimo zmęczenia, uśmiech zadowolenia towarzyszył do końca wszystkim zawodnikom.

.

.

Zaangażowanie i integracja naszych wspaniałych Rodziców, Uczniów i Nauczycieli, możliwość spędzenia aktywnie i zdrowo wolnego czasu z rodziną, a przede wszystkim próba rozbudzenia pasji do sportu, były przewodnim celem organizowanych rozgrywek. Niezapomniany scenariusz tego wydarzenia, w tak wspaniałym towarzystwie, na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. 

.

.

.

.

.

Dziękujemy naszym niezawodnym rodzicom za przygotowanie przepysznych hot-dogów i innych smakołyków oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby ten dzień był dla nas wyjątkowy. Mamy nadzieję, że hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”, zawsze nam będzie towarzyszyć, a Dzień Sportu na stałe zapisze się w kalendarzu naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy.

Krystyna Skoczeń

Polska Szkoła im. Jana Brzechwy w Tintley Park

Poprzedni artykułGrafiki na 9 Polonijny Dzień Dwujęzyczności oraz propozycje quizów i zabaw językowych
Następny artykułZOSTAŃ AMBASADOREM DWUJĘZYCZNOŚCI! – akcja skierowana do polonijnych dzieci i młodzieży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj