Październik przebiegał w  Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Toronto pod hasłem „Dni z Polską Książką”. Celem przedsięwzięcia było zachęcanie uczniów do czytania w języku polskim .

W programie przygotowano specjalne atrakcje dla każdego oddziału edukacyjnego. Zaproszeni goście, głównie z zaprzyjaźnionych lokalnych bibliotek, prowadzili  spotkania literackie, warsztaty pisarskie, przybliżali twórczość  słynnych polskich pisarzy itp. Uczniowie zapoznali się także z  nowościami wydawniczymi.

W ramach obchodów Dni  z Polską Książką w SPK Toronto zainaugurowano dwa nowe konkursy szkolne: Konkurs na Dzienniczki Lektur (dla najmłodszych) oraz Konkurs „Czytelnika Roku”. Z tej okazji wydane zostały także dwie gazetki biblioteczne,pt. : „Bohaterowie bajek i baśni. Krasnoludki” oraz „Przyjaciela mieć jest fajnie”.

Dary książkowe przekazane przez Bibliotekę Brantwood (Toronto) zasiliły szkolny księgozbiór. Uczniowie SPK bardzo chętnie wzięli udział w akcji „Czytaj z nami” a wypożyczanie książek ze szkolnej biblioteki osiągnęło rekordową liczbę !

Sylwia Krupa

Kierownik SPK w Toronto

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułMonodram „Od przodu i od tyłu” w United Solo. 11 listopada
Następny artykułŚwięto polskiego języka w Orchand Lake, Michigan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj