Święta Bożego Narodzenia są wspaniałym, magicznym czasem przepełnionym naszymi przepięknymi tradycjami, czasem radości, wzruszeń, miłości, wspomnień, a przede wszystkim czasem w którym gasną wszelkie spory, a w naszych sercach budzi się dobro i chęć dzielenia się nim z drugim człowiekiem.

Tradycją naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park są coroczne Jasełka, które nasza społeczność z wielkim entuzjazmem, zaangażowaniem i radością przygotowuje w tym czasie. Nie mogło być inaczej i w tym roku, aby tej tradycji stało się zadość.

.

Jezus przyszedł na świat aby czynić dobro wszystkim ludziom. Uczył nas właściwego postępowania wobec drugiego człowieka. Wartości te możemy zaobserwować w wielu bajkach i baśniach, które uczą nas, że dobro zawsze zwycięża nad złem. To stało się przewodnią myślą naszego przedstawienia. 

.

.

.

I tak 15 grudnia 2023 roku odbyły się wyjątkowe „Bajkowe Jasełka”, które nie tylko pozwoliły nam się przenieść w czasy narodzin Jezusa w Betlejem, ale także w świat lubianych i znanych wszystkim postaci z bajek, które także oddały pokłon Bożej Dziecinie i przyniosły ważne przesłania, niczym morał z bajki. W tej radosnej wędrówce do żłóbka spotkaliśmy niecodziennych gości – Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Pinokia, Dziewczynkę z zapałkami, Smerfetkę, Calineczkę, Kopciuszka, starego rybaka, którzy przekazali Panu Jezusowi w darze to, co mieli w sobie najpiękniejsze. 

.

.

.

Całość dopełniła wizyta Świętego Mikołaja, który jak zawsze obdarował dzieci prezentami. Wspaniała gra naszych uzdolnionych, szkolnych aktorów, przeplatana pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia, kolorowe kostiumy, cudowna oprawa muzyczna oraz regionalne tańce sprawiły, że mogliśmy poczuć magię tego niezwykłego czasu i prawdziwą istotę Bożego Narodzenia. 

.

.

.

Otwórzmy się na drugiego człowieka, dzielmy się dobrem, miłością, nadzieją, radością i wzajemną życzliwością. Nie zapomnijmy, że ilekroć uśmiechamy się do swojego brata, wyciągamy do niego ręce, dajemy mu odrobinę nadziei, pozwalamy, by przez nas Bóg innych pokochał – zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

W imieniu całej naszej „Rodziny  Brzechwy” życzymy Polonii rozsianej po całym świecie oraz Rodakom Polsce aby Nowy 2024 Rok przyniósł zrozumienie, że prawdziwe bogactwo tkwi w sercu i relacjach z innymi ludźmi, oraz by był przepełniony miłością, spokojem i radością, którą potrafimy się dzielić z bliźnimi. 

.

Krystyna Skoczeń

Nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park 

Poprzedni artykuł„Słowo humoru” – Olga Drenda
Następny artykułKlub Polonijnego Maturzysty: Ksiądz Jan od Biedronki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj