DSC00539 copy

Maciek Lachewicz ( 1994 +2010 ) mieszkał z rodzicami w Polsce i na południu Europy, głównie we Włoszech. Chorował przez siedem lat, ale się nie poddawał. Pisał wiersze, w których poszukiwał odpowiedzi na swoje pytania. Jego inspiracją było codzienne życie.  Czasem pisał dużo, a czasem wcale. W 2009 roku wydano jego tomik „Życie z wierszem”.

SCAN0026Po promocji tomiku w Warszawie ( jego wiersze czytali Emilia Krakowska i Krzysztof Kolberger) udzielił wywiadu w radiu i telewizji. Maciek był wielojęzyczny. We Włoszech chodził do 3 szkół: włoskiej, polskiej i amerykańskiej. Znał bardzo dobrze angielski i niemiecki. Z  kilku języków stworzył swój język, który nazwał „mattilianto” ( Mattia po włosku to odpowiednik Macieja).

Lubił się uczyć, spotykać z ludźmi, miał czułe serce. *W tym roku znowu zakwitną róże w jego ukochanym ogrodzie nad polskim morzem. Zostawił wiele zdjęć tych kwiatów i … kociąt.

Żył szesnaście lat.

Irena Biały

wiersze Maćka do klubu8

Maciek - 2 wiersze do klubu Maciek - 2 wiersze do klubu1