Z przyjemnością informujemy o powstaniu nowej polonijnej szkoły w New Jersey. Poniżej więcej informacji na temat nowej placówki oraz otwartych drzwi, które otrzymaliśmy od jednego z założycieli szkoły księdza Kamila Stachowiaka.

Trzymamy kciuki!

.

.

11 września 2021 roku swą działalność rozpocznie Sobotnia Polska Szkoła Dokształcająca im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Głównymi inicjatorami założenia Polskiej Szkoły przy przy Polskiej Misji Katolickiej w Hewitt, NJ, oraz Parafii Our Lady Queen of Peace są Natalia Juszczak, dyrektor szkoły, oraz Ks. Kamil Stachowiak, proboszcz tutejszej parafii. Powstanie polskiej placówki edukacyjnej na terenie North New Jersey podyktowane jest systematycznie rosnącą liczbą polskich rodzin osiedlających się na tych właśnie terenach.

.

.

W przeciągu ostatnich pięciu lat możemy zaobserwować znaczny wzrost wspólnoty polonijnej w West Milford Township i okolicach. Starając się wyjść naprzeciw potrzebom Polaków, w trosce o edukację nowego pokolenie w duchu polskości, została otwarta Polska Szkoła Dokształcająca. Zajęcia będą odbywały się w soboty w godzinach 9.00-13.00 w budynku szkoły przy Parafii Our Lady Queen of Peace w Hewitt, New Jersey (sekcja West Milford Township). Do szkoły mogą zgłaszać się dzieci i młodzież w wieku od lat 3 do lat 13, bez względu na stopień zaawansowania znajomości języka polskiego.

.

.

Patronem Polskiej Szkoły w Hewitt, NJ został wybrany św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941). Ten wielki polski święty łączy w sobie zarówno charyzmat edukacyjny jak i jest wspaniałym przykładem heroiczności oraz wypełnienia donośnych ideii polskości zawieracjących się w haśle: Bóg, Honor, Ojczyzna. To właśnie jego słowa: “Tylko ta wiedza, która wypływa z miłości, ma wartość” stały się mottem przewodnim szkoły.

Polska Szkoła Dokształcająca, jako jednostka edukacyjna, istnieje jako intergralna część Polskiej Misji Katolickiej w Hewitt, NJ. Polska Misja Katolicka w Hewitt, która powstała z inicjatywy JE Ks. Bpa Arthura J. Serratelli we wrześniu 2009 roku, skupia polskie rodziny, mieszkające nie tylko na terenach Northern New Jersey, ale także w okolicznych miejscowościach w stanie Nowy Jork.

Jako Polonia staramy się kultywować tradycje oraz obyczaje, w których wzrastaliśmy, a także dzielić się pięknym, ponad tyciącletnim dziedzictwem kultury polskiej. Podczas każdej Mszy św. celebrowanej w niedzielę, polacamy Bogu przez ręce Jego Matki – Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – intencje naszej Ojczyzny oraz rodaków. Msza św. w Polskiej Misji Katolickiej (1911 Union Valley Rd., Hewitt, NJ) w języku polskim odprawiana jest w każdą niedzielę o godz. 9:00. 

.

Ks. Kamil Stachowiak

.

W najbliższą sobotę 17 lipca 2021 zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się w budynku szkoły od godziny 10.00 do 13.00. W trakcie Drzwi Otwartych będzie możliwość rozmowy z nauczycielami i dyrektorem szkoły, zwiedzanie sal lekcyjnych oraz dokonanie zapisu dzieci.
 
Adres szkoły:
1911 Union Valley Road
Hewitt, NJ 07421
 
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt emailowy lub telefoniczny z dyrektorem szkoły Natalią Juszczak.
Tel. (201) 625-3753
Email.: polskaszkola.hewitt@gmail.com

Poprzedni artykułBielska zadymka jazzowa
Następny artykułTa szkoła powinna przetrwać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj