Studenci Polskiego Programu w Hunter College  w Nowym Jorku pierwszy raz uczestniczyli w obchodach Polskiego Dnia Niepodległości w Ratuszu miasta Nowy Jork.

„Nigdy wcześniej nie byłam na żadnym polskim wydarzeniu  i czułam się bardzo dumna z powodu mojego polskiego pochodzenia” – powiedziała Christina Gallo. – „Czułam się otoczona ludźmi z tej samej kultury i mówiących po polsku!” – dodała.

Studenci potrafią docenić ważny moment dla nowojorskiej Polonii.

„Uroczystość odbyła się w historycznym budynku, gdzie jest odnotowany kawałek historii miasta i dlatego to świętowanie było jeszcze ważniejsze dla nas” – stwierdziła Victoria Maciorowski. – „Było bardzo przyjemnie posłuchać chóru dziecięcego Polonia, zobaczyć polskie nauczycielki i z nimi porozmawiać”

Studenci mieli też okazję posmakować polskich specjałów: sałatek i wędlin.

.

.

.

.

W tym semestrze akademickim w Polskim Programie Hunter College uczy się blisko 50 studentów, a zajęcia prowadzą: dr Małgorzata Pośpiech, Monika Zaleska i Danuta Świątek. Dzięki staraniom dr Pośpiech w obecnym semestrze zaczął działać program Minor in Polish.

.

Redakcja

Zdjęcia: archiwum redakcji

Poprzedni artykułNadszedł czas pierników!
Następny artykuł„Praca z polskimi rodzinami jest dla mnie prawdziwą przyjemnością”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj