Koniec wakacji i początek roku szkolnego to oznaka, że zbliża się koniec lata! Z tej okazji uczniowie Szkoły im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Plainfield i Akademii Języka Polskiego w Manchester w New Jersey zorganizowali wycieczkę do Hacklebarney State Park.

Po kilkugodzinnej wędrówce po lesie był czas na piknik, gry i zabawy na leśnej polanie. W wyprawie wzięło udział 30 uczniów klas 6,7,8 i licealnych oraz 11 rodziców i nauczycieli. Takie spotkanie to świetna okazja do integracji młodzieży polonijnej.

Oddaję głos uczniom na temat wycieczki:

Julia Pajdak, 15 lat, szkoła w Plainfield:

„Gdy szliśmy szlakiem turystycznym, po drodze widzieliśmy dżdżownice, salamandry i wiele bardzo uroczych psów. Zachwyciły mnie grzyby, mchy, żołędzie, klony i inne drzewa. Zachwyciła mnie też wiedza pani dyrektor Anny Tracz, która dużo wie o przyrodzie, bo jest z wykształcenia biologiem”.

Weronika, 15 lat, szkoła w Manchester:

„Pomimo, że spacerowanie po lesie nie jest moją ulubioną formą spędzania czasu to wycieczka była fajna i czekam na kolejną. Bardzo zainteresowały mnie wiadomości pani dyrektor Tracz o rzece Black River. Chętnie tu wrócę!”

Jan, 15 lat, szkoła w Manchester:

„Zabawnie było wspinać się po skałach, szukać różnych płazów, dżdżownic i innych robali i być z kolegami z polskich szkół. Najbardziej podobało mi się jak rozpaliliśmy ognisko. Jedliśmy kiełbaski z chlebem. A potem były różne zabawy, które wychowawcy nam przygotowali”.

Planujemy wspólne wycieczki i mamy nadzieję, że uda się je zrealizować.

.

Beata Benewiat

Dyrektor Szkoły im. Juliana Ursyna Niemcewicz

Poprzedni artykuł7. Polonijny Dzień Dwujęzyczności – jesteśmy razem jeszcze bardziej niż zwykle!
Następny artykułBabcia Bożenka: Pani profesor była wymagająca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj