Decyzją Ministra Edukacji i Nauki Rzeczypospolitej Polskiej zostały przyznane kolejne Medale Komisji Edukacji Narodowej zasłużonym polonijnym nauczycielom. Medal KEN przyznawany jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. 

Wśród wielu odznaczonych, zasłużonych polonijnych pedagogów znalazły się Dyrektor Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park Elżbieta Kucek oraz nauczycielka tejże szkoły Cecylia Pierzchała.

.

W niedzielę 3 grudnia 2023 roku odbyła się podniosła, uroczystość przyznania Medali KEN w  Kościele Trójcy Świętej w Chicago. Przybyli na nią zainteresowani nauczyciele i dyrektorzy polonijnych szkół jak również specjalnie zaproszeni goście: dr Tomasz Rzymkowski Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji i Nauki, Piotr Semeniuk Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN, dr Paweł Zyzak Konsul Generalny RP w Chicago oraz Agata Grochowska Wicekonsul RP w Chicago. 

.

.

Zasłużeni odebrali swoje odznaczenia z rąk dr Tomasza Rzymkowskiego, który podziękował za ich codzienne zaangażowanie w kształcenie i wychowanie naszej polonijnej młodzieży.

Gratulujemy!

.

Krystyna Skoczeń

Nauczycielka Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park

Poprzedni artykułMistrzostwa świata manuli
Następny artykuł„Leć kolędo leć” 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj