Kluczowa informacja dla wszystkich polonijnych rodziców zainteresowanych utworzeniem polsko- angielskiej klasy w publicznej szkole amerykańskiej, do której uczęszcza ich dziecko:

W każdej szkole publicznej, w okresie wczesnowakacyjnym, organizowane są spotkania warsztaty dla rodziców, których dziecko nieco wcześniej przystąpiło do testu New York State Identification of English Language Learners. Jest to tekst który kwalifikuje lub dyskwalifikuje uczniów do serwisów ESL (do dodatkowej pomocy dziecku, które nie wystarczająco opanowało język angielski). Na takim spotkaniu każdy rodzic otrzymuje kwestionariusz, w którym powinien zaznaczyć, że chce, by jego dziecko uczestniczyło w programie edukacji dwujęzycznej dziecka (bilingual education). 

 

Realizacja: Marta Kustek

Poprzedni artykułBukiet czerwonych róż
Następny artykuł„Dwa języki – to naturalne”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj