Święto babci i dziadka obchodzimy w naszej szkole co roku. Nie mogło zatem być inaczej również i w tym roku. Dlatego w sobotę 23 stycznia 2021 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Dnia Babci i Dnia Dziadka, przygotowana przez uczniów klasy 0a z panią Anną Wybieralską i klasy 0b z panią Anną Pieprz.

.

.

Występ naszych uczniów podziwiali babcie i dziadkowie w ograniczonej niestety ilości osób, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią. Akademia przygotowana przez naszych najmłodszych uczniów była okazją do wyrażenia naszej wdzięczności babciom i dziadkom za partycypowanie w wychowaniu naszych uczniów, za pomoc i mobilizację w kontynuowaniu pogłębiania znajomości języka polskiego, polskiej kultury i tradycji.

.

.

.

.

Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest na całym świecie – w Polsce obchodzimy go 21 stycznia, w Stanach Zjednoczonych 12 września. Cieszymy się ogromnie, że jest takie święto w naszym kalendarzu. To właśnie w tych dniach pamiętamy w sposób szczególny o naszych babciach i naszych dziadkach zarówno tu w Stanach, jak i w Polsce.

Irena Woźniak

Szkoła Języka i Kultury Polskiej
im. Z. Herberta

Lemont, Illinois

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Dziadku, kto mi pomoże przy matematyce?
Następny artykułBielsko-Biała Nocą czyli zawody w biegu na orientację

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj