W sobotę, 2 kwietnia, nasi uczniowie klasy XI przystąpili do egzaminu maturalnego. W ramach matury pisemnej, po raz kolejny przeprowadzony został stanowy test poprawności językowej STAMP 4S na Global Seal of Biliteracy. Przystąpili do niego uczniowie Anna Smetek, Natalia Mazurek, Natalia Tyrala, Natalia Kiernia, Kacper Kulesza i Kasper Kwiatkowski, oraz asystentka Anna Liszka.

Koordynatorem z ramienia szkoły była dyrektor Irena Woźniak, koordynatorem technicznym Olivia Woźniak, osoby nadzorujące egzamin (proctor) to pani Kinga Pierwoła – Truta i pan Marcin Styrnik. Pani Dorota Rosińska, Prezes Zarządu Szkoły, aktywnie czuwała nad całością organizacyjnie, dbając wspólnie z rodzicami o zapewnienie uczniom smakowitego poczęstunku.

.

Pani Kinga Pierwoła – Truta, wychowawczyni klasy maturalnej, starannie przygotowywała młodzież do testu STAMP 4S na podstawie wielu dodatkowych ćwiczeń gramatycznych i testów próbnych opracowanych przez firmę Avant. STAMP 4S (Standards – based Measurement of Proficiency) jest to test na podstawie którego uczniowie otrzymują Seal of Biliteracy – Pieczęć Dwujęzyczności w swoich macierzystych szkołach średnich.

.

.

.

Przeprowadzenie testu STAMP 4S w naszej szkole stanowi ogromny prestiż zarówno dla absolwentów, jak i dla placówki. Sprawdza on poprawność językową na czterech poziomach: czytania, pisania, mówienia i słuchania. Jesteśmy dumni, że uczniowie po raz kolejny przystąpili do tego egzaminy, którego nasza szkoła, jako jedyna w aglomeracji Chicago, przeprowadza w ramach egzaminu maturalnego.

Ciekawostką tego egzaminu była maskotka Miś, który otrzymał imię Staszek. Pomysłodawcą imienia, chętnie zaakceptowaną przez maturzystów, był Krystian Wojtyczka, uczeń klasy 1a.

.

.

Serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawne przeprowadzenie naszego egzaminu maturalnego.

Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Poprzedni artykułPoetry in The Time of War
Następny artykułMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy w Soignies, Belgia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj