W ramach prowadzonej przez nasz portal akcji „W naszym domu mówimy po polsku!” w sobotę, 4 lutego br. odwiedziliśmy kolejną szkołę, tym razem Polska Szkołę im. Zbigniewa Herberta w Copiague na Long Island, by porozmawiać z nauczycielami szkoły oraz rodzicami uczniów na tematy które poruszamy w kampanii.

Jakie są największe problemy rodziców w zachęcaniu swoich dzieci do nauki polskiej mowy? Jakie mają doświadczenia w nauczaniu dzieci polskiego języka, sposoby które działają w ich rodzinach? Co możemy jeszcze zrobić, żeby zaszczepić w polonijnych dzieciach pasję do nauki języka i polskich tradycji?

Spotkanie było prawdziwą burzą mózgów, a dla nas ogromną przyjemnością! Jak się okazuje, temat ten był bardzo żywy i zarówno rodzice, jak i nauczyciele przedstawili mnóstwo ciekawych obserwacji ze swojego życia, pomysłów, sprawdzonych sposobów zaczerpniętych z doświadczeń w ich rodzinie.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu, a szczególnie dyrektor Marzenie Reguckiej za zaproszenie do szkoły. Jesteśmy przekonani, że z taką świadomością, pasją i chęcia do działania, zarówno rodziców i nauczycieli z Copiague, język polski z pewnością nie zaginie wśród najmłodszych!

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów z prawie trzygodzinnego spotkania!

Realizacja: DobraPolskaSzkola.com

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: „Papież z końca świata”
Następny artykułTerapeuta Rodzinny radzi: „Jak powinno się zwracać do mnie dziecko mojego przyszłego męża?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj