Pogadanki-Rymowanki  z  Niemiec to grupa polskich mam, które wolontaryjnie prowadzą zajęcia w języku polskim dla  dzieci polskojęzycznych w wieku od 6 miesięcy do 7 lat w Stadtbibliothek (Biblioteka Miejska) w Erlangen (Bawaria) w Niemczech. Grupa działa od maja 2017 roku. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek, na których uczestnicy śpiewają, recytują, bawią się i wykonują drobne rękodzieła.
W tym roku grupa po pierwszy raz świętowała Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Tego dnia wszyscy uczestnicy grupy wspólnie oglądali film animowany dla dzieci o Polsce, tworzyli polskie flagi ze słomek i kartek, uczyli się wierszyka „Polak mały” i bawiliśmy się w popularną polską zabawę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”.
Joanna Dudek

Poprzedni artykułKoncert Syberyjskiego Barda. 5 – 6 grudnia
Następny artykułPolonijny Dzień Dwujęzyczności 2017 w szkole im. Fryderyka Chopina w Palatine i Buffalo Grove, Il

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj