1 maja 2019 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ rozpoczęli MAJÓWKĘ. Przepiękną i jakże wymowną dekorację przygotowała pani Marta Kirkicka. Po lekcjach, cała rodzina polonijna spotkała się o 19:15 w szkolnej kafeterii na apelu, który poprowadziły uczennice liceum: Gabriela Kisielewski, Zuzanna Misztela i Emilia Wrażeń i które zaprezentowały program przygotowany przez wychowawczynię Justynę Berezę. Poetyckie tło historyczne raz jeszcze przypomniało wszystkim fakty polityczne, które doprowadziły do stworzenia drugiej na świecie konstytucji.

.

.

.

Kolejna część uroczystości to interaktywne zajęcia dla uczniów: starsi wzorem podchodów odszukiwali fakty dotyczące Konstytucji 3 maja ukryte skrzętnie w sali, a młodsi formowali dynamiczną, biało – czerwoną flagę Polski. Wszyscy wspólnie odśpiewali „Jeszcze Polska nie zginęła”, po czym wiwatowali biało- czerwonymi flagami śpiewając „Wiwat maj, 3 maj” skandując na koniec „Wiwat maj, 3 maj, wiwat KONSTYTUCJA!”.

Miłym akcentem uroczystego apelu były tradycyjne, biało- czerwone słodkości w postaci soczystych truskawek, zdobionych białą polewą czekoladową, przygotowane przez panią Justynę.

.

.

.

.
Wierzymy, że tego typu uroczystości przypominające ważne fakty historyczne, a zarazem tłumaczące powagę i potrzebę świat 1-3 maja, w tym również obchodzonego już 17 raz w historii Święta Polaków i Polonii za granica, pozostaną w pamięci naszych wychowanków.

.

Anna Tracz

Zdjęcia: E. Wszędyrówna, K. Misztela
Relacja wideohttps://www.facebook.com/search/top/?q=akademia%20j%C4%99zyka%20polskiego%20w%20manchester%20nj&epa=SEARCH_BOX

Poprzedni artykułPodróże z poezją u Ireny Biały
Następny artykuł50 lat Szkoły im. Marii Konopnickiej w Poughkeepsie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj