Powitanie gości w AJP w Manchester, NJ

 

Styczeń to zimowy miesiąc, pełen chłodnych dni, ale są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Akademii Języka Polskiego w Manchester zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

 

Wspólne świętowanie

 

Konkurs przyszywania guzików

 

Na początku, pani dyrektor Anna Tracz, bardzo ciepło przywitała dostojnych gości.  Potem Zuzanna Misztela z klasy IX złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom. A potem rozpoczęła się fajna zabawa! Najpier najmłodsi uczniowie zaśpiewali różne piosenki i mówili piękne wierszyki. Moja siostra Zuzia, wraz z koleżanka Victorią z klasy IV, powiedziały wierszyk o babci kapciach. Bardzo mojej babci Ali podobało się. Wszystkie dzieci powiedziały i zaśpiewały wyśmienicie. Najbardziej jednak podobał się występ najmłodszej grupy w szkole – przedszolaków i zerówki, które bardzo rozczuliły Naszych Gości śpiewając słowa: „Kocha Babcię i Dziadziusia, każdy wnuczek, każda wnusia…..”

 

100 lat dla Babć i Dziadków

 

Po wszyskich występach, zaczęły się różne gry, w których brali udział nasi Goście. Babcie zwijały włóczkę z jednego kłębka na drugi. Która z babć szybciej przewinęła włóczkę to wygrywała. Następna konkurencja to było przyszywanie guzika. Która babcia najszbciej i najładniej przyszyła do kawałka materiału, wygrywała.  Dziadkowie też brali chętnie udział w niespodziankach – konkursach przygotowanych przez panią Dianę Ratajczak i panią Kingę Dobrzański. Do brania udziału w kolejnych zawodach dziadkowie wybierani byli przez swoich wnuków.

 

Najmłodsi z występem

 

Rozśpiewana klasa IV z wychowawczynią panią Elą W.

Do odbijania piłeczki pimpongowej stanęli najlepsi dziadkowie jak również do konkurencji wiązania swoim wnuczkom kokardy we włosach. Wszyscy sobie świetnie poradzili. Na koniec zwycięzcy wraz ze swoimi wnukami i wnuczkami zatańczyli taniec z balonami. Gdy wszyskie gry się zakończyły,  babcie i dziadkowie usiedli do poczęstunku. Serwowane były przepyszne kanapki (przygotowane przez klasę V wraz z panią Wiesławę Wonaszek oraz ciasta i owoce (przygotowane przez rodziców).  Starsze dzieci podawały herbatę, kawę i inne smakołyki.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Poczęstunkowi towarzyszył instrumentalny koncert braci Szczęch połączony ze śpiewem Emilii Wrażeń. „Polskie kwiaty” niezmiennie wywołują  łzy wzruszenia u naszych seniorów.

Aleksandra Kirkicka, uczennica AJP

Poprzedni artykułPolka kręci zdrowe lody w Ameryce
Następny artykułW naszym domu mówimy po polsku Odc.6 „Język polski jako łącznik pokoleń”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj