Dzień 6 października 2021 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, dniem w którym uczciliśmy pamięć odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w Polsce 11 listopada, obchodzimy również co roku w naszej szkole.

Co roku przypominamy o znaczeniu tego święta, cytując słowa Zbigniewa Herberta umieszczone na naszym szkolnym sztandarze „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”.

Akademię z tej okazji przygotowała pani Kinga Pierwola – Truta z uczniami klasy X i XI. Uczniowie klasy VII z panią Danuta Wdowką towarzyszyli w śpiewaniu patriotycznych pieśni. Szkoła polska poza granicami naszej ojczyzny to nie tylko praca z książką, to również piękne akademie przypominające ważne wydarzenia z naszej historii, to budowanie koleżeńskich relacji, które pozostają na lata, to podtrzymywanie polskiej tożsamości.

.

.

.

.

Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli  jest dniem szczególny w naszej historii i nie może być zapomniany przez kolejne pokolenia.

Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Poprzedni artykuł„Pamiętaj o Weteranach” – akcja Stowarzyszenia Pamięć w Amerykańskiej Częstochowie
Następny artykułCo najbardziej „kręci”  w społecznej działalności?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj