Ruszyła kolejna edycja Międzynarodowej Gry Kryptologicznej poświęconej polskim matematykom, którzy 85 lat temu złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, czym walnie przyczynili się do sukcesu aliantów w czasie II wojny światowej. Gra ukaże się równolegle w języku polskim (Łamacze szyfrów) i angielskim (Codebreakers)!

Łączy ona w sobie, w przystępny sposób, elementy historii, matematyki i logiki. Uczy pracy zespołowej, gdyż w zmaganiach biorą udział 3 osobowe drużyny, które poznając metody szyfrowania i deszyfrażu rozwiązują wirtualne zagadki i łamią coraz trudniejsze tajne depesze.

Szczególnie ważne jest to, że adeptem kryptologii może stać się każdy (jeśli tylko umie pisać), bowiem zabawa toczy się na trzech poziomach trudności – podstawowym (w którym nie trzeba mieć żadnej wiedzy o łamaniu szyfrów), zaawansowanym oraz na poziomie Enigma, w którym uczestnicy zmierzą się (z sukcesem) ze słynną maszyną szyfrującą.

O atrakcyjności zabawy świadczy fakt, że w dotychczasowych edycjach gry wzięło udział już ponad 6000 uczestników z całego świata.

W skrócie:

  • REJESTRACJA ZESPOŁÓW już teraz na www.lamaczeszyfrow.pl lub www.codebreakers.eu (wersja anglojęzyczna)!
  • POZIOM PODSTAWOWY (basic) od 25.09 (decydująca rozgrywka 13.10),
  • POZIOM ZAAWANSOWANY (advanced) od 16.10 (decydująca rozgrywka 3.11).
  • POZIOM ENIGMA od 6.11 (decydująca rozgrywka 24.11).

Szczegóły na stronach www.lamaczeszyfrow.pl  i www.codebreakers.eu 

 

 

 

Poprzedni artykułRazem stwórzmy kolekcję Muzeum Historii Polski!
Następny artykułPlakaty Polonijnego Dnia Dwujęzyczności 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj