Komedia Andrzeja Kondratiuka z pamiętnym duetem Zdzisław Maklakiewicz – Jan Himilsbach. Dwaj dojrzali mężczyźni, typowi nieudacznicy, dostają od losu niezwykłą szansę. Wygrywają dużą sumę w toto-lotka. Za uzyskane pieniądze postanawiają wybrać się w pierwszą w życiu podróż samolotem. Spróbowawszy smaku podniebnej przygody, trwonią resztę gotówki na kolejne samolotowe eskapady. W Rzeszowie podrywają dwie dziewczyny i wywożą je do Gdańska. Świetnie zapowiadająca się znajomość niestety przynosi im rozczarowanie. Nieudana jest również wizyta w Krakowie u kolegi z wojska. W końcu bohaterowie przekonują się, że tak naprawdę najlepiej czują się we własnej skórze.

Reżyser: Andrzej Kondratiuk

Rok produkcji: 1973

Operator: Jan Laskowski

Scenariusz: Jan Himilsbach, Andrzej Kondratiuk

Obsada aktorska:

Zdzisław Maklakiewicz – Arkaszka

Jan Himilsbach – Lutek

Ewa Pielach – Ewa

Regina Regulska – Regina

Poprzedni artykułKOMEDIA Z POMYŁEK – polski western komediowy!!! – 1967
Następny artykułZima Stulecia 1978-79

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj