Zrzeszenie Nauczycieli Polskich jest jedną z najstarszych organizacji nauczycielskich w USA – powstało w 1962 roku i działa aktywnie współpracując z coraz liczniejszymi szkołami polonijnymi w Chicago. Organizacja wspiera polonijne ośrodki edukacyjne, zaopatruje szkoły w podręczniki i pomoce szkolne, organizuje liczne imprezy dla nauczycieli, a także promuje język polski i kulturę polską w Stanach Zjednoczonych, włączając się aktywnie w życie Polonii.

Z inicjatywy organizacji odbyło się wiele imprez, między innymi XII Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich, w którym uczestniczyło prawie pół tysiąca osób z wielu ośrodków polonijnych na świecie oraz goście z Polski, otwarcie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej o polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, która pokazana była w wielu miejscach działalności publicznej w Chicago, w budynkach chicagowskich uniwersytetów oraz w Muzeum Polskim w Ameryce, dwie edycje dyktanda dla Polonii, Akademia Polskości – studium dla nauczycieli, liczne warsztaty i szkolenia metodyczne prowadzone przez wybitnych specjalistów z Polski, a także wiele konkursów szkolnych dla uczniów i nauczycieli szkół polonijnych w Chicago.

Z Ewą Koch, prezesem Zrzeszenia, rozmawia Danuta Świątek.

Poprzedni artykułZ podróży po Indiach, czyli Sai ram Indie!
Następny artykuł„Opowieść o zwyczajnym szaleństwie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj