W sobotę, 18 kwietnia br. w Cracovia Manor w Wallington, NJ odbył się bankiet z okazji jubileuszu 20 – lecia  Polskiej Szkoły im. M. Kopernika w Mahwah, NJ. W uroczystości wzięło udział ponad 200 gości: rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły, a także zaproszeni goście: Konsul Generalna Urszula Gacek, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej Olga Iwaniuk oraz Ireneusz Dudzic, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających Dorota Andraka, prezes okręgowa CPSD Maria Paździor Marchwińska, założycielki szkoły Malina Stadnik i Misia Laskowski, proboszcz parafii w Mahwah, NJ ks. Jacek Marchewka oraz sędzina Alicja Woś – Mysliwiec.

„Dzięki takiej sobotniej szkole i tak oddanym nauczycielom, ja również miałam okazję nauczyć się języka polskiego” – powiedziała Konsul Generalna Urszula Gacek podczas swojego przemówienia  – „I jak się okazało, to ze wszystkich rzeczy, w które moi rodzice zainwestowali,  to właśnie ta była dla mnie najbardziej przydatna! Dlatego mam ogromny sentyment i szacunek do polskich szkół na obczyźnie oraz wszystkich, którzy je tworzą.

„Wiedza sama w sobie nie ma żadnej wartości. Cenną czyni ją jej stosowanie” – powiedziała w swoim przesłaniu do uczniów szkoły dyrektor Teresa Osadnik. –  „Innymi słowy świat nie odpłaca ci się za to co wiesz, świat odpłaca ci się za to, co robisz. Proszę, nigdy nie rezygnujcie ze swoich marzeń i pragnień. Życzę Wam realizacji swoich najśmielszych planów życiowych!”

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów jubileuszu.

Marta Kustek

Realizacja: Andrzej Cierkosz

 

 

Poprzedni artykuł„Miłość jest w małych rzeczach”
Następny artykuł“Nasza Unia może jeszcze bardziej wspierać polonijne szkoły”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj