Ich dzień właściwie niczym nie różni się od dnia ucznia uczęszczającego codziennie do szkoły. Wstają rano, w niektórych przypadkach rozpoczynają dzień Mszą Św. Porządek lekcji przypomina kolejność nauczania w szkole, jednak tutaj większy nacisk kładzie się na tematy, którymi dzieci się szczególnie interesują. Nauczyciel – rodzic stara się zgłębiać przedmioty,         w kierunku których wykazują one naturalne zdolności.

O plusach i minusach domowego nauczania, z polskimi rodzinami z Buffalo, które od kilkunastu lat uczą swoje dzieci w domu, w programie “Polonijna Mama” Polskiego Radia WRKL 910AM, rozmawia Danusia Świątek.

Posłuchaj audycji:
[gplayer href=”https://dobraszkolanowyjork.com/homeschooling.mp3″][/gplayer]

Poprzedni artykuł„RODZIĆ W DOMU” – rozmowa z Magdą Domarecką. 1 grudnia 2010 r.
Następny artykuł„Szkoły Zjednoczonego Świata – wielka życiowa przygoda”. Marta Kustek

2 KOMENTARZE

  1. zdecydowanie lepiej poczytać profesjonalne pozycje i odpowiednio przygotować się do stworzenia klasy w domu 🙂 dobrą książką jest na pewno pozycja Zakrzewskich- Edukacja domowa w Polsce. na sympozjum polecał ją nawet prof. Bajda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj