Historia Łukasza i Małgorzaty Krasoń może posłużyć za scenariusz na poruszający film, tym bardziej przemawiający, że oparty na prawdziwych faktach. Łukasz ma 25 lat. Od 4 roku życia choruje na postępującą dystrofię mięśniową. Większość życia spędził na wózku inwalidzkim. Dwa lata temu poznał Gosię i jego dotychczasowy świat przewrócił się do góry nogami – oczywiście w pozytywnym sensie 😉 Wraz z Małgosią postanowili realizować w życiu swoje marzenia. Bez względu na bariery jakie istniały. Szybko okazało się, że podejmując działania w tym kierunku, samo życie zaczęło im pomagać. Jednym z ich marzeń była Barcelona – udało im się tam zamieszkać aż na rok. Tam też narodziło się następne pragnienie – zorganizowanie konwoju rowerowego „Wstań i Jedź”. Łukasz wsiadł na rower i z pomocą żony oraz przyjaciół okrążyli Polskę. Celem projektu było zniechęcenie ludzi do narzekania a zarazem zmotywowanie do konkretnych działań
w realizacji swoich marzeń. Nowy Jork był następnym punktem na ich „bucket list”…

Realizacja: Marta Kustek

Poprzedni artykuł„Wsi spokojna, wsi wesoła…” – niezwykłe zdjęcia Jerzego Rajeckiego
Następny artykuł„Podglądanie ptaków w Parku Centralnym albo spotkanie z naukowcem”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj