„W Polsce nie można się nudzić”. Szymon Karkoszka. 12 lat.

Polska to wspaniały kraj, położony w środkowej Europie. Posiada wiele interesujących miejsc. Jednym z takich miejsc, które utkwiło w mojej pamięci jest Kraków. Jest to jedno z najstarszych miast polskich. Miejsce, które szczególnie pozostało w mojej pamięci to Wawel. Przepiękny zamek, który posiada cenne zbiory sztuki oraz groby królów polskich. Spacerując po Krakowie, oglądałem cenne obiekty architektury.
Kraków to przede wszystkim miejsce, w którym nie można się nudzić.

Przebywając w Polsce, najwięcej uwagi zwróciłem na mieszkających tam ludzi. Ludzie w Polsce oferują swoją pomoc szybciej niż ci w Ameryce.

Moim zdaniem dzieciństwo w Polsce jest bardziej swobodne niż w Stanach. Dzieci w Polsce mają większą wolność i mogą więcej czasu spędzać poza domem, bez opieki rodziców. Przebywając w Polsce sam, wiele czasu spędzałem z kolegami na przejażdżkach rowerowych. Był to wspaniały czas, którego mi teraz brakuje tutaj w Stanach.

Podsumowując można stwierdzić, że Polska to kraj, w którym można przyjemnie spędzić czas wolny od pracy lub szkoły. Można również zobaczyć tam wiele interesujących miejsc, które na zawsze pozostają w naszej pamięci.

Szymon Karkoszka
Polska Szkoła w Clifton, NJ
Klasa VII