„Koledzy w Polsce są bardziej samodzielni i zaradni”. Mateusz Stępień. 13 lat.

Polska to piękny kraj. Najbardziej utkwiło mi w pamięci stare, zabytkowe miasto Kraków. W Krakowie jest dużo zabytków, między innymi Kościół Mariacki, Sukiennice i Wawel. Koło Wawelu jest Smok Wawelski, który zieje ogniem. Wadowice to piękne miasto koło Krakowa. Jest tam ładny kościół i muzeum Jana Pawła II.

Byłem kiedyś z rodzicami w Wadowicach. W Polsce, w Wadowicach urodził się papież Jan Paweł II.
Koło Krakowa jest także piękna, góralska miejscowość Zakopane. Ale najbardziej podobał mi się pobyt na wsi, w małej miejscowości Wojcina, koło Tarnowa.

Ludzie żyją tam trochę inaczej niż w Ameryce. Mają więcej czasu i częściej się ze sobą spotykają. Mają lepsze i zdrowsze jedzenie. Jeżeli chodzi o elektronikę to w Polsce też mają komputery i różne rzeczy do gier. Moi rówieśnicy są bardziej samodzielni, odpowiedzialni i bardziej zaradni.

Mateusz Stępień
Polska Szkoła w Clifton, NJ
Klasa VII