IMG_4853s

DUMBO – ”Down Under the Manhattan Bridge Overpass” – wyjątkowe miejsce w Nowym Jorku, z zapierającymi dech widokami na Most Brooklyński i panoramę Manhattanu. Stąd również można zrobić zdjęcie Empire State Building idealnie wpasowanego w Manhattan Bridge. Jeszcze kilka lat temu nikt nie chciał tam mieszkać. Okolica zmieniła w ciągu ostatnich kilku lat, od strefy przemysłowej w enklawę z przestronnymi loftami, galeriami i modnymi butikami.

Park pod Brooklyn Bridge pozwala odpocząć od hałasu Manhattanu i daje możliwość na zrobienie zdjęć z niezwykłą perspektywą na Dolny Manhattan. Liczne wystawy w dawnych fabrykach przyciagają znane nazwiska. W D.U.M.B.O Art Center na 30 Washington St. podziwiać można interesujące wystawy sztuki nowoczesnej. Wstęp kosztuje 2 $ i jest dotacją na rozwój tego miejsca (www.dumoartscenter.org). W każdy pierwszy czwartek miesiąca na terenie DUMBO od godziny 17:30 rozpoczyna się Gallery Walk, w tym czasie wszystkie znajdujące się tu galerie, księgarnie i restauracje pozostają otwarte do późna w nocy, mają specjalne oferty dla klientów, organizowane są tu również ciekawe uliczne wydarzenia.

W Grimaldi’s 19 na Old Fulton St (www.grimaldis.com) warto skosztować znakomitej pizzy na cienkim cieście (czekanie w kolejce obowiązkowe), a następnie udać się do Brooklyn Ice Cream Factory na jeden z lokalnych lodowych deserów, polecamy szczególnie popularny z syropem z klonu (www.brooklynicecreamfactory.com).

Dojazd linią metra F do York St., autobusem B52 do przystanku Water Street/Main St., promem East River Ferry do Water St. spacerem z Manhattanu przez Most Brookliński (pierwsze zejście z mostu po stronie Brooklynu).

 

Tekst i zdjęcia: Marta Kustek

 

IMG_4824s

IMG_4825s

IMG_4830s

IMG_4841s

IMG_4844s

IMG_4845s

IMG_4846s

IMG_4848s

IMG_4849s

IMG_4852s


IMG_4854s

IMG_4855s

IMG_4856s

IMG_4859s

IMG_4860s

IMG_4861s

IMG_4863s

Poprzedni artykułFinanse – tajemnica odkryta. Cz. 3 – „Czy żyjesz ponad swoje możliwości?”
Następny artykuł„Trwają webinary dla polonijnych rodziców i nauczycieli na całym świecie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj