Uczniowie trzech szkół w New Jersey: Szkoły im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Plainfield, Akademii Języka Polskiego w Manchester i Szkoły K. Pułaskiego w South Hackensack przeprowadzili akcję „Zostań Świętym Mikołajem”, w ramach której zebrali środki higieny osobistej i wykonali kartki bożonarodzeniowe dla 80 mieszkańców Domu Seniora im. Świętego Józefa w Woodbridge, NJ. Akcją kierowały uczennice II klasy liceum: Claudia Palka, Sylvia Grędziński i Helena Gryczyńska pod okiem wicedyrektor i nauczycielki drugiej klasy Anny Benewiat w Plainfield.

.

.

.

„Uczniowie mieli piękną lekcję, że w życiu, gdy coś dajemy od siebie innym to zyskujemy o wiele więcej, niż tylko wtedy, gdy coś otrzymujemy” – powiedziała Benewiat. W trakcie pracy nad projektem było też dużo radości. „Uczniowie z entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowali kartki w czasie zajęć lekcyjnych lub w domach i chętnie rozmawiali o potrzebie uprzyjemniania świąt samotnym osobom” – dodała Anna Tracz, dyrektor szkoły  w Manchester.

.

.

W krajach skandynawskich dzieci uczą się w szkołach również empatii. Szkoły polonijne uwrażliwiają uczniów na potrzeby innych ludzi podczas specjalnych projektów. „Dzieci należy uczyć empatii, która czyni człowieka lepszym” – powiedziała Beata Benewiat, dyrektor Szkoły im. Juliana Ursyna Niemcewicza.

Zapowiedziała też, że projekt „Zostań Świętym Mikołajem”  będzie kontynuowany przez trzy szkoły w przyszłym roku.

.

Danuta Świątek

Zdjęcia: archiwum szkolne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj