Przygotowania do XV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich trwają pełną parą.

Organizatorzy przedstawiają najświeższe informacje z najdchodzącego wydarzenia:

1. 15 kwietnia upływa termin wpłaty pozostałej opłaty na zjazd (jeśli ktoś nie zapłacił całości).

2. Potwierdzili swój przyjazd kolejni wykładowcy:

pierwszy raz w Ameryce prosto z Polski Monika Kluza z zespołem Muzylek Moni 

https://www.teczowamuzyka.pl/pl/producer/Centrum-Edukacji-Artystycznej-Muzylek-Moni/43

3. Pamiętnik zjazdu

Komitet Organizacyjny Zjazdu planuje przygotowanie wydawnictwa okolicznościowego ”Pamiętnik XV Zjazdu”, którego celem jest prezentacja Polskich Szkół w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

W wydawnictwie zamieszczona zostanie historia dotychczasowych zjazdów, a także historia organizacji zrzeszających polskie placówki oświatowe w różnych rejonach kraju. Szkoły, które będą zainteresowane zaprezentowaniem swojej placówki w tym unikalnym wydawnictwie proszone są o przygotowanie informacji o swojej szkole. Informacja powinna zawierać: krótką historię szkoły, dzień dzisiejszy, plany na przyszłość i perspektywy, a także informacje statystyczne. Do informacji można dołączyć logo szkoły, zdjęcia itp.

Prosimy o przesyłanie materiałów przeznaczonych do zamieszczenia w wydawnictwie w formacie Adobe PDF. Zespół nie będzie ingerował w treść przeznaczonych do publikacji materiałów chyba, że wymagać tego będą względy redakcyjne lub rażące błędy albo pomyłki. Materiał do druku powinny być przygotować w formacie papieru A-4 ( polski), font Times New Roman wielkość liter 10 punktów.  Materiały w wersji elektronicznej (Adobe PDF ) prosimy wysłać na adres: angelikak@onet.com.pl

Koszt zamieszczenia jednostronicowej informacji wynosi $100. Czek należy wystawić na zjazdportland2018 i przesłać do 25 kwietnia 2018 na adres:

“Pamietnik Portland 2018”
c/o Gabriela Straczek,
2342 NW 113th Ave.
Portland, OR 97229

Dochód z wydania publikacji przeznaczony zostanie na potrzeby Zjazdu.

4. Zakładki na stronie internetowej:

Wszystkie informacje do zakładek prosimy wysłać do Ani G., która jest projektantem strony internetowej zjazdu  gindlea13@gmail.com

  • Zakładka Nowość: “Rodzic na 6”

Specjalne wyróżnienie dla wybitnych rodziców Szkół polonijnych “Rodzic na 6”. Prosimy o zgłaszanie kandydatur rodziców, których nazwiska będą  umieszczone w zakładce “Rodzic na 6”. Chcielibyśmy w ten sposób uhonorować wybijających się rodziców z każdej szkoły polonijnej.

  • Zakładka Ku pamięci

Zakładka poświęcona będzie nauczycielom i rodzicom, którzy odeszli w ostatnich dwóch latach. Prosimy o przesłanie zdjęcia i kilku zdań o osobie.

Poprzedni artykułObchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Perth Amboy NJ
Następny artykułCała Polonia czyta dzieciom w Manchester

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj