Zimą zaczepiają sanki za traktory i jeżdżą po leśnych drogach” – Oliwia Janusz. Polska Szkoła przy Parafii św.Jadwigi w Trenton.

Polska jest krajem mojego taty. Mieszkał on na farmie. Były tam świnki, kury, króliki i krowa. Wokół rozciągały się góry i lasy.

Moi kuzyni lubią się bawić z krową Maliną. Zimą zjeżdżają z górki, często sanki zaczepiają za traktory i jeżdżą po leśnych drogach. Jak mój tata był mały to z całą klasą jeździł z całą klasą do lasu. Rozpalali tam ognisko i piekli kiełbaski.

Tato opowiadał mi, ze Wrocław jest bardzo piękny i często przebywał w tym mieście. Widziałam album i chciałabym kiedyś pojechać znowu do Polski i zobaczyć wszystko sama. Byłam raz w Polsce kiedy miałam cztery lata. Niewiele pamietam z tej wizyty, tylko babci zwierzęta.

Myślę, że wkrótce znowu odwiedzę Polskę, ten piękny kraj.

Oliwia Janusz,9 lat, Kl. IV
Polska Szkoła przy Parafii św.Jadwigi w Trenton