LOM

 

W dniach od 7 do 11 sierpnia  rusza w Ostródzie II edycja Akademii Polonijnych Liderów Metodycznych. Czego mogą nauczyć się jej uczestnicy? Odpowiada Katrzyna Czyżycka, koordynator Akademii, konsultant merytoryczny Lokalnych Ośrodków Metodycznych (LOM).

Jej uczestnicy nauczą się praktycznych umiejętności: budowania marki, umiejętności reklamy w środowisku polonijnym, umiejętności budowania relacji z lokalnymi sojusznikami np. z konsulatami, instytutami polskimi jak i nawiązywania efektywnej współpracy z organizacjami polonijnymi. Ze wszystkich uczestników wybierzemy kilku liderów. Oni będą mieli za zadanie wyszukiwać na swoim terenie „perełki” metodyczne (czyli takich nauczycieli, którzy uczą w szkołach, mają bardzo duży autorytet, ale i „twarz” wśród uczniów) i namawiać ich do tego, by przeszkolili swoich kolegów i koleżanki ze środowiska. Zadaniem liderów będzie także docieranie z informacją na temat dostępnych szkoleń, publikacji i innych form doskonalenia mogących wpłynąć na podniesienie atrakcyjności i skuteczności nauczania w szkole polonijnej.

Katarzyna Czyżycka
Katarzyna Czyżycka

Uczestnicy szkolenia po spełnieniu wymagań opisanych w formularzu rekrutacyjnym, będą mogli w perspektywie tego lub przyszłego roku zostać lokalnymi liderami reprezentującymi Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” na swoim terenie. W tej chwili mamy cztery Lokalne Ośrodki Metodyczne na terenie Włoch, Anglii, krajów Beneluxu i Chicago. Wszystkie cztery zorganizowały kilka szkoleń w ciągu minionego roku, dzięki czemu wzrosła wiedza nauczycieli m.in. z aktywnych metod nauczania czy dwujęzyczności.

Zakwaterowanie, szkolenie, wyżywienie, program towarzyszący w Ostródzie  zapewnia Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Koszt podróży opłacają uczestnicy. Do Neapolu na dalsze szkolenia pojadą tylko zakwalifikowane osoby podczas Akademii Liderów w Ostródzie.

Akademii Polonijnych Liderów Metodycznych objęta została patronatem medialnym naszego portalu www.DobraPolskaSzkola.com

 

logo_lmWięcej informacji na stronie: http://odnswp.pl/ii-edycja-akademii-polonijnych-liderow-metodycznych/

Formularze zgłoszeniowe można wysyłać do 15 lipca na adres: odnswp@gmail.com

Profil lidera LOM: http://odnswp.pl/wp-content/uploads/2016/06/APLM-profil-lidera-LOM-.pdf

 

 


logo MenProjekt jest finansowany ze środków otrzymanych od MEN na realizację zadania: “Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą.

Poprzedni artykuł750 tysięcy młodych powita papieża
Następny artykułSkarby na skałach York, Maine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj